Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrlivé víno a jeho pokračovanie na jeseň: Vieme, ako je na tom Markíza dnes!

Markíza začiatkom roka trvala na pokračovaní seriálu, ten postupne pre nízke čísla už druhýkrát presunula. Aké sú jej presvedčenia v týchto týždňoch?

Do čoho bola ochotná Markíza investovať pri Kukučke, chce teraz dosiahnuť s Búrlivým vínom. Seriál sa po troch rokoch vrátil na čas 17:50, v ktorom v roku 2013 štartoval, no z obdobia začiatkov sú jeho súčasné výkony vzdialené.

Slabo si seriál vedie už od minulého roka, pričom v posledných mesiacoch sú jeho výkony pod únosnou mierou. Markíza sa ohľadom informácií o ukončení Búrlivého vína ohradila verejne ešte na začiatku roka. Programová riaditeľka Silvia Majeská vtedy reagovala, že zo strany Markízy aktuálna siedma séria poslednou nie je a nechce seriál ukončiť. V rovnakom čase ale prišla aj s vyjadrením, že pozícia seriálu je silná a neplánuje sa jeho presun z vtedajšieho času 20:30. Viac v tomto článku.

Markíza podľa našich informácií trvá na svojom presvedčení aj v týchto týždňoch a ani po presunoch nechce Búrlivé víno túto jar ukončiť. Pokračovala by tak s výrobou nových epizód, ktoré nasadí na jeseň. Dá sa očakávať, že televízia skúsi byť v súčasnosti pri jeho vysielaní podvečer trpezlivá a bude čakať, či sa jej niekdajší hit opäť nedvihne.

Búrlivé víno zatiaľ dosahuje hlboko podpriemerné výkony na úrovni Kukučky, ktorá nakoniec skončila na Doma. Zaujímavosťou je, že Markíze presun minuloročného jesenného ťaháka na menšiu stanicu nepomohol, naopak. Rodinné aj Susedské prípady ako náhrada v accesse dosahovali podobné aj horšie výkony než Kukučka, televízia tak len zvýšila investíciu pri podobných výsledkoch. Po neúspešnom pokuse túto jar s Bez servítky je tak Markíza momentálne odhodlaná skúsiť presadiť to, čo jej nevyšlo minulú jeseň s Kukučkou.

Čítať viac...
Nahor