Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Búrlivá nedeľa: KRIMI sledovanejšie ako Televízne noviny

Nedeľnou sledovanosťou sa akoby prehnal hurikán. V niektorých slotoch neostal kameň na kameni.

Záver týždňa priniesol v rámci sledovanosti divoké výsledky. Jojku rozhodne nepotešil výkon Avatara, ktorý v 24-hodinovej repríze nedokázal siahnuť ani na dvadsiatku. Podiel pod 17 % televízia rozhodne nečakala, no stačilo jej to aspoň na aktuálny priemer stanice. Podobný výkon okolo 17 % dosiahla aj podvečerná snímka Markízy Doktor od jezera hrochů, čo pre lídra znamenalo výrazný podpriemer. Nízky výkon filmu zaradeného pred správami sa podpísal aj na ich podpriemernom výsledku, keď Televízne noviny stratili v priemere okolo 5-6 % podielu a pozrelo si ich 34 % divákov. Joj naopak vyskočilo Nové bývanie po 18:00 s výsledkom nad 25 %, čo pomohlo k nárastu Veľkých novín nad 28 %.

Slabší rozbeh Televíznych novín spôsobil, že diváci ostali s Jojkou aj v druhej polovici spravodajskej 90-minútovky. KRIMI dokázali v celkových číslach poraziť Športové noviny, tie však boli v čase ich vysielania jednotkou na trhu. Krimi spravodajstvo zároveň dosiahlo lepší výkon ako hlavná spravodajská relácia Markízy, avšak s minimálnym rozdielom. Najväčšiu radosť urobilo Joj Najlepšie počasie, ktoré sa stalo najsledovanejším programom dňa. Ako jediný nedeľný program ho sledovalo viac ako 700-tis. divákov v (12+), v 12-54 získal podiel okolo 33 %.

Večer televízie zviedli vyrovnaný súboj. X Factor aj film Unesená sa prekrývali v celej svojej dĺžke, film Markízy vyhral o jednu desatinu v podieli aj ratingu. Podľa našich informácií si tak spevácka šou Joj oproti minulotýždňovému prepadu polepšila, keď ju sledovalo 9,3 % divákov pri podieli 25,5 %.

Čítať viac...
Nahor