Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrky vyradili večerný program RTVS! Noviny sledovanejšími správami celý víkend

Sobotné čísla ovplyvnili búrky, nedeľu, tak ako aj predošlé dni, futbal.

PIATOK, SOBOTA: Markíza s filmami prepadla, Joj v piatok predbehla rekordná Plus!

Sobotu, ktorej čísla sme vám priniesli v tomto článku, ovplyvňovali búrky. Najvýraznejšie postihli RTVS, keď k problémom došlo na oboch jej kanáloch. Jednotke vypadol signál v kľúčovom čase okolo 21:00 pri štarte štvrťfinálového zápasu Eura medzi Nemeckom a Talianskom a niekoľko dlhých minút vysielala bez obrazu. Dvojka zas musela predčasne ukončiť prenos Viva Europa! z nábrežia Dunaja pri nákupnom centre Eurovea, ktorý taktiež postihli silné búrky a nebolo možné pokračovať.

Nedeľa už prebehla pokojne, no opäť aj s prekvapeniami. Najvyššie sa večer dostala Jednotka s futbalom, odvysielala posledný štvrťfinálový zápas na Eure medzi Francúzskom a Islandom, ktorý sa v komerčnej cieľovke hýbal s polčasmi medzi 25 – 26 %. Joj popri tomto dueli sklamala premiéra Tajný život Waltera Mittyho, ktorá neuspela s podielom len tesne cez 14 %, viac mala Beštia na Markíze s podielom pod 19 %.

Na menších Zákon príťažlivosti na Plus o málo prekročil 5 %, Notting Hill na Doma šiel nad 4 %. Nekecaj a pádluj 2 na Dajto uhralo vyše 3 %, kriminálka CSI New York na Wau šla blízko a nad 2 %.

Podvečer Horná Dolná podliezla 23 %, Nové bývanie zas 18 %. Joj sa podarilo minulý týždeň štyrikrát ratingovo predbehnúť s jej hlavnými správami Televízne noviny, viackrát jej k tomu dopomohol aj neskorší začiatok Novín, a teda aj kratšia dĺžka oproti TNkám. Noviny jasne dominovali najmä v sobotu, v nedeľu vyhrali o pár ratingových desatín s podielom cez 28 %, Televízne noviny sa dvihli pod 29 %.

Na RTVS okrem futbalu začína ovplyvňovať komerčné stanice aj Tour de France. Nedeľná druhá etapa vyniesla Petrovi Saganovi po prvýkrát v kariére žltý dres, priemerne dosiahla na Dvojke podiely okolo 17 % (12+) a cez 14 % v 12 – 54.

Čítať viac...
Nahor