Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Búrky potrápili aj televízie! Najsilnejším filmom týždňa Wanted, v sobotu tesne vyhrala premiéra Joj

Najmä sobotná smršť sa podľa všetkého premietla aj do výsledkov televízií.

PIATOK: Piatkový večer ladili veľké televízie zábavne. Lídrom sa po pol deviatej stala Markíza s komédiou Slunce, seno, jahody. Televízia vytiahla trilógiu po polroku, keď ju vysielala aj začiatkom roka po Hornej Dolnej, tento raz jej uhrala len vlažný podiel nad 23 %. Ešte vlažnejší bol Ošetrovateľ na Joj, komédia sa blížila len k staničnému priemeru s výkonom 16,5 %. Naj dedinka Slovenska 2 na Jednotke uhrala podiely 10 a pod 18 % (12 – 54 / 12+). Opäť bol vyrovnaný súboj hlavných spravodajstiev, Televízne noviny dosiahli len nad 31 %, Noviny sa dostali pod 29 %.

Medzi menšími stanicami sa najviac darilo po ôsmej Plus, sitkom Hoď svišťom sa dostal nad 5 %, film Dragonball: Evolúcia vyskočil nad 7 %. Smotánka na Doma bola tento raz slabšia s výkonom nad 3 %, Domov na kľúč uhral menej než 5 %. Dajto s filmom Umenie boja: Odplata tesne 5 % prekročilo.

SOBOTA: Sobotné búrky, zdá sa, zasiahli aj do výkonov televíznych staníc. Najmä po siedmej bola situácia nemálo divoká, keď Televízne noviny Markízy padli na hlboký podiel 23 %, Krimi uhrali len 17,5 %, Noviny Joj atakovali 24 %.

Vysoko nemierili ani nasledujúce filmy. Opäť raz boli hlavné sobotné snímky komerčných staníc vyrovnané, tento raz tesne vyhrala Joj s premiérou Životná šanca a podielom 18,5 %. Smrtonosná pomsta na Markíze len tesne prekročila 18 %. Z menších staníc šla opäť najvyššie Plus, Vojak 2 uhral podiel až pod 9 %. Romantické Nečakané dedičstvo na Doma taktiež uspelo s podielom 6 %, len o pár desatín menej získala komédia Žandár a žandárky na Dajto.

NEDEĽA: Posledný deň 33. týždňa priniesol jeden z najvýraznejších letných rozdielov medzi Markízou a Joj v prime-time. Lídrovi stúpli už Televízne noviny a to tesne nad 33 %, kým Noviny mali jeden zo slabších dní s podielom málo nad 24 %. Odstup si Markíza udržala aj s filmom Wanted, ktorý sa stal najsledovanejším filmom ostatného týždňa, v podieli získal 27 %. Repríza veľkej minuloročnej premiéry Joj Hobit: Neočakávaná cesta bola už len priemerná s podielom 17,5 %.

Joj Group v nedeľu stratila aj v súboji menších staníc, kde vyskočila Doma a jej film Zakázaný tanec, ktorý uhral share pod 9 %. Komédia Rabín, kňaz a krásna blondína na Plus atakovala 4 %, Myšlienky vraha na Dajto sa hýbali medzi 3 – 4 %.

Vo všetky tri dni sa najsledovanejším programom dňa stalo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor