Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bulvárny novinár Novotný: Som hrdý, že som sa na mediálnom hone na Bartošovú nezúčastnil

Slová majiteľa bulvárneho webu Extra.cz, Pavla Novotného, sa naplnili. Bulvár skutočne pomohol Ivete Bartošovej k zúfalému činu a žiť z nej bude pravdepodobne ešte dlho po jej smrti. Dnes Novotný tvrdí, že bol Bartošovej dlhoročný priateľ, necíti ani štipku výčitiek a odmieta, že by na jej osobe parazitoval.

O tom, že Iveta Bartošová bola pre bulvárne médiá najžiadanejšou potravou, nie je pochýb. Podrobnosti z jej života boli známejšie ako ktoréhokoľvek verejného činiteľa a pokoj nedostala na žiadnom svojom kroku. Jej najväčšou smolou v živote boli muži, ktorí ju vždy dokázali priviesť na dno a nedokázala nájsť žiadneho, ktorý by ju vedel postaviť späť na nohy. Jej trápenie však zakaždým sprevádzali médiá, ktorým sa nedalo vyhnúť.

Pavel Novotný, majiteľ bulvárneho webu Extra.cz, v rozhovore pre Sme v júli minulého roka povedal: „My ju naozaj zabijeme.  Faktom je, že na nej dlhé roky parazitujeme, a ľudsky ju už aj ľutujem. Uvedomujem si, že keď ju odfotia pomočenú, je to nedôstojné, a že naozaj prispievame k jej blížiacemu sa koncu.“ Jeho známy citát sa dnes stal realitou a realitou sa stáva aj jeho ďalšie vyjadrenie: „Budeme na nej parazitovať až do konca a ešte pol roka po ňom. Je to tvrdé a morálne zlé, ale tak to je.“

K téme: Markíza odvysielala český bulvárny hyenizmus v priamom prenose (video)

Novotný je majiteľom snáď najkontroverznejšieho bulvárneho portálu v Česku Extra.cz, ale aj tvárou magazínu Prásk televízie Nova. Zároveň je asi najznámejšou tvárou zosobňujúcou bulvár. Práve naňho sa v súvislosti s vyjadreniami citovanými vyššie, ale aj pre jeho svojskú osobnosť začala valiť vlna kritiky a pripisovať vina za smrť speváčky. On ju absolútne odmieta.

„Narozdiel od „mrdek“, ktoré tešil každý jej pád, Extra.cz ponúklo v posledných mesiacoch Ivete prácu, upozorňovalo na mediálny hon, ktorý bol na ňu organizovaný pri jej nedávnych narodeninách, poukázalo (ako jediné bulvárne médium v krajine) na fakt, že poslednú kauzu si bulvár doslova vycucal z prstu,“ reaguje na kritiku jeho osoby Novotný. Pod „poslednou kauzou“ Novotný pravdepodobne myslí špekulácie o domácom násilí páchanom na Bartošovej. Medzi ňou a Rychtářom malo byť podla informácií redakcie jeho portálu všetko v poriadku a „vrásky mali robiť Ivete iba médiá“. Dnes však množstvo indícií smeruje práve k potvrdeniu špekulácií o násilí.

Čítajte viac: Smrť Bartošovej priniesla webom rekordnú návštevnosť. Niektoré to s počtom článkov preháňajú

Novotný ďalšej spomína, že s Bartošovou ho spájalo dlhoročné priateľstvo. Tvrdí, že jeho portál na zlom zdravotnom stave Bartošovej neparazitoval: S Ivetou Bartošovou ma pojilo dlhoročné priateľstvo, bol som s ňou v pravidelnom kontakte a ten som, narozdiel od mnohých, najmä v poslednej dobe nezneužíval v jej neprospech a nikdy som ho neprerušil. Na jej stave parazitovali takmer všetky médiá napriek spektrom a Extra.cz a moja osoba sme hrdí na to, že sme sa na mediálnom hone na Bartošovú v poslednej dobe nepodieľali, naopak, najmä v marci a apríli sme aktívne vystupovali a upozorňovali na zbytočnú intenzitu tlaku, ktorý bol na chorú speváčku vyvíjaný zo strany médií.“ Novotný však netvrdí, že by na Bartošovej neparazitoval „nikdy“, ohradil sa len voči poslednému obdobiu, ktoré bližšie nešpecifikoval. Jeho vyjadrenie tak nepopiera jeho vlastné slová z júla pre denník Sme, kedy o parazitovaní na Bartošovú hovoril v množnom čísle.

V závere svojho vyjadrenia Novotný opäť použil svoj drsný slovník a „pokrytcom“ doprial rovnaký osud ako stretol speváčku. „Necítim ani štipku výčitiek. Nech „chcípnou“ pod vlakom všetci pokrytci…“

Prečítajte si celé vyjadrenie Pavla Novotného na Facebooku bez úpravy

Děkuju všem ubohým pokrytcům za záplavu vzkazů. Narozdíl od mrdek, které těšil každý její pád a trhaly trafikantům ruce, eXtra.cz nabídlo v posledních měsících Ivetě práci, upozorňovalo na mediální hon, který na ni byl pořádán při jejích nedávných narozeninách, poukázalo (jako jediné bulvární médium v zemi) na fakt, že poslední kauzu si bulvár doslova vycucal z prstu.

S Ivetou Bartošovou mě pojilo dlouholeté přátelství, byl jsem s ní v pravidelném kontaktu a ten jsem, narozdíl od mnohých, zejména v poslední době nezneužíval v její neprospěch a nikdy jsem jej nepřerušil. Ostatně o mediálních praktikách se mnou hovořila i před několika dny v telefonátu, který se chystám zveřejnit. Na jejím stavu parazitovala takřka všechna média napříč spektrem (zdravím iDnes a Lidovky) a eXtra.cz a moje osoba jsou hrdé na to, že se na mediálním honu na Bartošovou v poslední době nepodíleli, naopak, proti němu zejména v březnu a dubnu aktivně vystupovali a upozorňovali na zbytečnou intenzitu tlaku, který je na nemocnou zpěvačku vyvíjen ze strany médií.

Rád bych ještě dodal, že Iveta dlouhodobě odmítala razantně řešit svůj zdravotní stav a opakovaně na revers opouštěla zdravotnická zařízení, kde jí mohli, jak jsem opakovaně zdůrazňoval v textech i rozhovorech, snadno v řádu měsíců pomoci. Necítím ani špektu výčitek a jsem hrdý svůj tým, který mi nijak nevyčítal a naopak podpořil mě v rozhodnutí nezištně Ivetě v posledních měsících mediálně i materiálně pomoci…. Doporučuji si, vy chudáci, na eXtra.cz zadat její jméno a podívat se, co jsme o Ivetě, a co ona sama o sobě, doopravdy psali… Ať chcípnou pod vlakem všichni pokrytci….

Čítať viac...
Nahor