Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Online

Bulvárny denník uverejnil rasistický vtip, podali si ho známe mená

Bulvárny denník si za vtip dňa vybral nemiestny fór, ktorý útočí na menšiny.

Na prvý pohľad neškodná tradícia na portáli Pluska.sk sa stala terčom poriadnej kritiky.

Bulvárny denník Plus jeden deň si na svojom webe v každodennej rubrike Vtip dňa tentokrát vybral rasistický kúsok, ktorým nemiestnym spôsobom zaútočil na menšiny.

Aké pole treba na to, aby vás Cigáni neokradli – zemiakové, repové alebo iné? Najlepšie mínové,“ svietilo na jej stránke.

Zakrátko sa na adresu bulvárneho média zniesla veľká vlna kritiky na sociálnych sieťach, kde na rasistický vtip upozornil stand-up komik známy zo Silných rečí Joe Trendy. Uviedol portál Refresher.

Reagoval aj Rytmus

„Neverím, že tieto vtipy ešte môžu niekde uverejniť a že niekomu sa zdajú vtipné,“ napísal v príbehu na Instagrame Joe Trendy.

Neskôr sa na sociálnych sieťach pridali šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy, producent Jaro Slávik, predseda mimoparlamentnej strany Spolu a poslanec NR SR Miroslav Kollár, europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová či raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský, ktorý sám patrí k etnickej menšine.

„Človeka, ktorý má v sebe rómsku krv pichá pri srdci, keď toto vidí v roku 2022 v médiách. Biely, ktorý v živote nezažil poníženie spoločnosťou za rasu to nepochopí a ani nevie, o čom píšem. Chápem. Poviem vám tak, keď sa v médiách objavujú takéto vtipy, tak nech sa nečudujeme, že byť rasista v tejto spoločnosti je ok. Načo potom píšeme agresívne články voči Kotlebovi, keď toto šírite Slovákom, Views, klikanosť a nenávisť,“ reagoval Rytmus.

Pluska sa ospravedlnila

Bulvárny denník sa po vlne negatívnych reakcií zo strany verejnosti aj známych mien za rasistický vtip ospravedlnil a stiahol ho zo svojho webu.

Chybu pripísal pracovníkovi, ktorý obsah nepodrobil dostatočnej kontrole.

„Vtipy na našu stránku nastavujeme po desiatkach a zodpovedný pracovník ich obsah dostatočne neskontroloval. Samozrejme nebolo v našom úmysle nikoho uraziť a plne rešpektujeme všetky kultúrne aj národnostné menšiny,“ reagovala Pluska na sociálnej sieti.

Čítať viac...
Nahor