Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Budú tohtoročné majstrovstvá rekordné? Do výšin vystrelili už prípravné zápasy, zamávali aj s Oteckami!

Na Slovensku opäť panuje hokejová atmosféra, pri domácich majstrovstvách môže RTVS priniesť nové rekordy.

Napriek tomu, že sú Majstrovstvá sveta v hokeji každoročne veľkým športovým sviatkom, v ostatných rokoch ich sledovanosť klesala. Zápasy začali stále menej dosahovať magickú miliónovú hranicu, nad ktorou sa v minulosti dokázali držať pravidelne, dokonca aj pri skorších než večerných zápasoch.

Tento rok sa môže trend sledovanosti opäť otočiť. Napriek tomu, že od slovenskej reprezentácie diváci zázrak nemôžu očakávať ani keď sa šampionát koná v Košiciach a Bratislave, záujem o hokej je už pred začiatkom majstrovstiev mimoriadny.

Dokazuje to sledovanosť posledných dvoch prípravných zápasov Slovenska, ktoré sa už dotiahli a dokonca aj prekročili vysoký 30-percentný podiel na trhu v komerčnej cieľovke. Podarilo sa to dokonca aj menej atraktívnemu súboju s našim súperom v základnej skupine, Veľkou Britániou, ktorý ostatnú sobotu posledne popoludní rástol od podielu cez 19 % až cez 29 % v tretej tretine.

Najväčšiu sledovanosť z prípravných zápasov zaznamenal duel Slovenska s Nórskom, ktorý v utorok vyústil až do predĺženia. Zápas postupne od prvej tretiny až k tej tretej stúpol na dvojnásobné čísla a v záverečnej tretine spojenej s predĺžením vyskočil už na rating 9,8 % s podielom 31,4 %. Šlo pritom so značným náskokom o najsledovanejší program dňa. Celkovo túto fázu sledovalo 460-tisíc divákov, vysielala sa proti spravodajským reláciám až do začiatku hlavných večerných programov. Vysoko bola aj druhá tretina vysielaná proti spravodajstvám a Oteckom, ktorých dokázala predbehnúť s ratingom 7,1 % a podielom 27,8 % u mladých divákov. Oteckov stlačil hokej nižšie pod tridsiatku.

MS v hokeji sa začínajú už tento piatok. Hneď v prvý deň majstrovstiev sa na ľad postaví reprezentácia Slovenska, a to vo večernom zápase s USA. Už o deň neskôr v sobotu, opäť večer, odohrá Slovensko zápas proti Fínsku. Práve na soboty pritom Markíza s Novou presunuli záverečnú fázu ťažiskovej šou The Voice Česko Slovensko. Pre Markízu to bude znamenať mimoriadne trápenie, keď Slováci odohrajú večerný zápas v sobotu aj o týždeň neskôr, Nova zas The Voice presunula do konkurencie sledovaného hokeja medzi Českom a Nórskom, ktorý sa odohrá najbližšiu sobotu večer.

Foto: SZĽH

Čítať viac...
Nahor