Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Buďme radi za slovenské Nikto nie je dokonalý! V tom českom sa musí za ľudí smiať počítač

Rozpačitá česká verzia známej z RTVS bude v Česku pokračovať aj v tomto roku.

Kým u nás ju verejnoprávna televízia vysiela ako týždenník, na českom Barrandove beží obdoba nášho Nikto nie je dokonalý jedenkrát do mesiaca. A keď si reláciu pozriete, poviete si, že aj stačí.

Nikdo není perfektní ponúka osvedčený model, ktorý sa dokonca vrátil aj na Primu a v Česku tak bežia v premiére hneď dva identické formáty. Ten barrandovský je však licenciou od samotného Olivera Andrásyho, no ani overená značka nefunguje za každých okolností.

Základným kameňom úrazu je už samotná moderátorská dvojica. Kým u nás boli Andrásy s Vacvalovou, resp. sú Junior s Marcelom jasnou moderátorskou istotou, v Česku to neplatí. Stávka na dvojicu Patrik Hezucký a Heidi Janků priniesla namiesto pevného piliera programu jeho najrozviklanejšiu súčasť, pri ktorej nikdy neviete, čo sa stane. Avšak v tom nešťastnom zmysle slova. Moderátori spolu nesedia ako po vizuálnej tak osobnostnej stránke, čo sa prejavuje na ich rozpačitých a kŕčovitých výkonoch.

Najväčším problémom relácie sú moderátorihezucky janku nikdo neni perfektni

Nešťastie úvodnej série vysielanej na jeseň prehlbuje fakt, že sa tvorcovia českej verzie museli uchýliť ku kroku režisérov silvestrovských programov. Kým na Slovensku sa o skvelú atmosféru v publiku stará nafičaný komparz, v Česku rovno sám režisér. Tým už, mimochodom, nie je Peter Núňez, ale Vít Pokorný, slovenský režisér však naďalej na relácii spolupracuje ako producent. Ani jeho prítomnosť však nezabránila tomu, aby sa celou reláciou niesol prednahraný smiech domixovaný v strižni, ktorý na umelosti relácie výrazne pridáva.

V o to lepšom svetle vychádza slovenská verzia relácie, vďaka ktorej dostali pevné miesto na obraze ostrieľaní Junior s Marcelom. Aj keď ich humor nemusí chutiť každému, svoje publikum určite majú. Minimálne sa na ich fóroch zabávajú živí ľudia.

šéfredaktor Mediaboom.sk

Čítať viac...
Nahor