Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Prinesie Farma Markíze viac problémov ako úžitku? Kľúčový projekt jari sa jej rozpadá!

So siedmou sériou Farmy, ktorá mala byť jednou z najúspešnejších v histórii reality šou, je zatiaľ najviac problémov.

Nefungujúce tlačenie na extrémy, problémy s hygienou, šokujúci prepad sledovanosti a aj odstúpenie kľúčového súťažiaceho. To všetko sa aktuálne točí okolo jedného z najdôležitejších projektov jarnej sezóny Markízy, ktorý zďaleka nenapĺňa očakávania televízie.

Markíza bola presvedčená, že vrátenie najpopulárnejších súťažiacich, posadenie do najextrémnejšieho prostredia v histórii šou či tlačenie na poriadnu divočinu jej prinesie veľký úspech. Opak je však momentálne pravdou. Farma sa zatiaľ stabilne hýbe okolo ôsmich ratingov, čo nie je najhoršia pozícia, avšak pri slabom podieli okolo 22 %, čo je pre televíziu prekvapením, nakoľko zaostáva aj za svojím prime-time priemerom. Zároveň si vôbec nevylepšuje pozíciu po 21:40, kde sa opäť prepadáva Búrlivé víno.

Ešte väčší šok prišiel pre Markízu tento utorok, kedy Farma padla na čísla vínnej ságy spred jej presunu na neskoršiu hodinu. No čísla nie sú jediným problémom, ktorý reality šou môže mať.

Zo šou mal totiž podľa portálu Pluska.sk odstúpiť jeden z najdôležitejších ex-farmárov Reza Givili, na ktorom televízii postavila aj kampaň. Reza rezignoval. Po troch týždňoch na Farme to vzdal. Nebol spokojný s tým, čo sa tam deje, cituje portál svoj zdroj. Či skutočne došlo k jeho odstúpeniu, známe nie je. Markíza však už má hľadať náhradu.

Dianie na najextrémnejšej Farme je pritom problémom už od samotného začiatku. Veľkú kritiku vyvolala situácia, v ktorej súťažiaci Tomáš Mrva narábal pred kamerami s mŕtvou líškou, pričom televízia zábery bez problémov odvysielala. Súčasťou diania sú aj konflikty, ktoré sú podľa názoru viacerých umelo vytvárané, nakoľko sú súťažiaci za svoje účinkovanie platení. Na statok už mala prísť aj hygiena, Nový čas najnovšie informuje, že pochybné podmienky na statku začal prešetrovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Martine. Markíza však kontrolu do priestorom farmy nevpustila, podľa televízie úrad len žiadal poskytnutie informácií v súvislosti s nakrúcaním.

Farmu chce Markíza ťahať približne tri mesiace. Vysielať by ju tak mala aj v máji. Nateraz, s výnimkou utorka, sa jej darí po pol deviatej držať zlepšené výkony oproti dovtedy vysielanému Búrlivému víno, to však po 21:40 padá a ťahá televíziu do podpriemerov. Aktuálne sa zdá, že televízii náhle otočenie Farmy a Búrlivého vína vyššie ratingy neprinieslo.

Čítať viac...
Nahor