Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bude mať Markíza štvrtý seriál do série? Môže chystať ďalšie „prípady“!

K Rodinným a Susedským prípadom a pripravovanej policajnej novinke sa môže pridať ďalšia séria.

Scripted seriály sa tešia veľkej popularite na viacerých trhoch a u nás tomu nie je inak. Tohto žánru sa čoraz viac chytá Markíza, ktorá ho využíva na posilnenie veľkej časti denného programu a v súčasnosti sa chystá rozšíriť aj jeho žánrové rozpätie.

Po Rodinných prípadoch pridala televízia na jeseň minulého roka Susedské prípady, pričom tento rok sa pustila aj do prípravy tretieho seriálu do série – Policajných prípadov. Do vysielania by sa mali dostať budúci rok, Markíza ich potvrdila v brožúre.

V týchto dňoch si zároveň nechala zaregistrovať na Úrade priemyselného vlastníctva novú ochrannú známku „Neuveriteľné prípady“ a k nej aj prvú podobu loga. Jeho spracovanie naznačuje, že by sa projekt ukrývajúci pod touto značkou mohol zameriavať na šokujúce a či napínavé príbehy. Či je s ochrannou známkou spojený zamýšľaný nový projekt lídra, nie je známe.

neuveritelne-pripady

Scripted seriály aktuálne výrazne pomáhajú Markíze v off-time. Televízia nimi v niektoré dni vypĺňa až 5 hodín svojho denného programu, okolo obeda aj poobede jej prinášajú priemerné ale aj vysoko nadpriemerné výsledky. Najsilnejšie okno má Markíza o 16-tej, kde sa Rodinné prípady neraz dostávajú k okoliu alebo nad 30 %. Viac k téme nájdete v tomto článku.

Foto: ÚPV

Čítať viac...
Nahor