Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bude Fico kandidovať aj o päť rokov? Doménu už vlastní utajená osoba!

IBA NA MEDIABOOM.SK! Veľký rozruch urobila na internete informácia, že doména premiéra Roberta Fica pre jeho kandidatúru na prezidenta „fico2014.sk“ bola stranou SMER-SD zaregistrovaná už v roku 2010. Päť rokov pred prezidentskými voľbami v roku 2019 je obsadená už aj obdobná doména „fico2019.sk“.

Robert Fico využíva pre svoju kandidatúru na prezidenta oficiálnu doménu „fico2014.sk„. Napriek tomu, že oficiálne svoju kandidatúru vo voľbách oznámil oveľa neskôr, ako sa o nej otvorene hovorilo v médiách, spomínanú doménu si strana SMER-SD nechala zaregistrovať už štyri roky pred voľbami.

Záverečný útok! Kým sa Fico na Markíze obhajoval, že na Kisku neútočí, vypustil zastrašujúce video!

Niečo podobné sa možno črtá už teraz v súvislosti s ďalšími prezidentskými voľbami v roku 2019. Už teraz je totiž obsadená doména „fico2019.sk„, kto si ju však nechal zaregistrovať, je tajné. Sprostredkovane doménu zaregistrovala firma Active24, známy poskytovateľ hostingu a domén.

Spoločnosť však odmieta akékoľvek spojenie s prezidentskými voľbami či Robertom Ficom. „Našim zámerom rozhodne nieje registrovať domény spojené so slovenskými prezidentskými voľbami a prezidentskými kandidátmi a rozhodne nie spojené s pánom Robertom Ficom,“ vyhradil sa Martin Niňaj z Active24. Doménu si mal nechať zaregistrovať klient spoločnosti, ktorého identita je pochopiteľne neznáma. Odkryť ju môže iba klient sám.

„Domény si registrujú naši zákazníci. Čo sa týka slovenských domén, tak tie je možné registrovať iba v prípade, keď má daná osoba vedený kontakt na Slovenskom Centrálnom registri SK-NIC vytvorený pomocou formulára F1. Pokiaľ zákazník tento kontakt nemá vytvorený, stále má možnosť registrovať slovenské domény, ktoré budú ale v našom zastúpení a zákazník má s nami vedenú mandátnu zmluvu, kde bude on vedený ako oprávnený držiteľ domény, aj keď bude na Slovenskom centrálnom registri vedená naša spoločnosť ako držiteľ. Túto doménu teda registroval náš zákazník a nie my,“ opísal Niňaj postup registrovania domén.

V súvislosti s registráciou domény „fico2019.sk“ sme kontaktovali aj tlačové oddelenie strany SMER-SD. Na otázky, či spoločnosť Active24 registrovala doménu pre stranu Smer, prípadne či bude mať strana záujem o získanie tejto domény, sme odpoveď nedostali. Spoločnosť Active24 prisľúbila odovzdanie našich otázok i majiteľovi domény „fico2019.sk“ koncom minulého týždňa, ten nás však dodnes nekontaktoval.

Pre objektívnosť treba uviesť, že rezervovanie domén je bežnou praxou nielen pre projekty, ktoré sú v štádiu realizácie, ale aj pre plány, ktoré sa uskutočnenia dočkať nemusia. Registrácia domén „fico2014.sk“ v roku 2010 a  „fico2019.sk“ v tomto roku tak nie je dôkazom, že premiér Robert Fico bol o svojej kandidatúre v týchto voľbách presvedčený už pred štyrmi rokmi a taktiež, že by mal vážny záujem znovu kandidovať o päť rokov.

Čítať viac...
Nahor