Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Brutálny útok na reportéra českej Primy

FTV Prima podá trestné oznámenie na muža, který včera odovzdal bezdomovcom na pražskom Václavskom námestí vlastné dieťa a zmizol. Zadržaný muž totiž včera zaútočil na reportéra FTV Prima Jaroslava Kasnara a spôsobil mu vážne zranenia.

 

Reportér Krimi správ česket FTV Prima Jaroslav Kasnar nakrúcal s kameramanom predvedenie otca dvojročného dievčatka na políciu. Ako býva zvykom, položil mu aj niekoľko otázok. Odpoveďou však bol útok. „Nejdřív na mě zaútočil verbálně, ale přestože měl pouta na rukou, tak se napřáhl a koženou taškou, kterou v rukou držel, mě ještě silně udeřil do hlavy,” popísal incident samotný reportér Jaroslav Kasnar. V tej chvíli mal asi dvojminútový výpadok pamäti, ale aj napriek bolesti hlavy reportáž dokončil. Keď sa vrátil do redakcie, zostalo mu nevoľno a museli ho okamžite previesť do nemocnice. Vyšetrenie potvrdilo otras mozgu a poranenie krčnej chrbtice.

 

FTV Prima sa rozhodla podať trestné oznámenie za ublíženie na zdraví. „Incident považujeme za neprípustné narušenie novinárskej práce“, informoval vedúci PR a hovorca FTV Prima David Vaníček.

 

 

 

Čítať viac...
Nahor