Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Britain´s Got Talent

Britský Talent odštartoval svoju deviatu sezónu! Takéto boli prvé vystúpenia (Divadlo 1)

Už deviaty rok po sebe hľadajú v Británii najväčší talent v rovnako najväčšej talentovej šou sveta. Britain´s Got Talent už doteraz spoznalo nielen osmičku víťazov ale aj stovky až tisíce talentov a každým rokom je tak väčšou výzvou pripraviť dokonalú a prekvapivú šou. Ako vyzeral štart deviatej sezóny britského Talentu? Takto to vidí Panáček v reality šou, s ktorým špeciálnu sekciu venovanú aktuálnemu ročníku Britain´s Got Talent pripravujeme.

Postupujúci z 1. divadelného kola

Narinder Dhani
Narinder odštartoval celý deviaty ročník. Zaujímavo sa tváril a nikto nevedel, čo teda bude vlastne robiť. Vedeli sme len to, že je veľký muzikant. Rozoznela sa hudba a potom Narinder spustil. Hral na… hrebeň. Áno, čítate správne. Jeho hudobným nástrojom je hrebeň. Zvuk je to zaujímavý, pričom s podobným zvukom už vyhral estónsku verziu Talentu Erki-Andres Nuut, ktorý však hral na steblá trávy. Zvuk to je však skoro totožný. Moderátori ešte číslu dodali na zábave, keď si s vystupujúcim zahrali spoločne a tak z toho bolo vcelku dobré vystúpenie na začiatok, typické pre túto šou. Nie je to len o tom, aby každý hneď svojím talentom očaril, ale je to aj o zábave a Narinder pobavil.

Matt McCreary
Ako druhý sa ukázal Matt. Už podľa postavenia pódia sme mohli čakať, že pôjde o free running, niečo na spôsob parkúru. Matt preskakoval rôzne prekážky a liezol po vybavení divadla. Do vystúpenia dodal aj dramatický prvok, keď to vyzeralo, že po jednom skoku to nerozchodí, no po chvíli sa postavil na nohy a v šou pokračovať. Potenciál tohto talentu by určite oživilo aj finále.

Magdalena
Rôznych „ohýbačov“ sme už videli v talentových súťažiach veľa. Magdalena opäť ukázala, že sa aj týmto talentom dá stále prekvapiť. Keď si už človek myslel, že to nebude nič nové, tak sa na konci presvedčil o opaku. Ako veľmi sa ešte dokáže Magdalena pootáčať a rozlámať na ďalšie vystúpenie?

Billy and Emily
Brat so sestrou od začiatku pôsobili zvláštnym dojmom. Človek nevedel, či to bude prepadák alebo tutovka. Rozpaky nezmizli ani po tom, čo nastúpila Emily na pľac v kolieskových korčuliach, prilepil sa k nej na pol odetý brat, rovnako na kolieskových korčuliach, a celé to dvakrát nevinne nevyzeralo. Prvým tancom ešte nezahviezdili, no potom Billy vyšvihol Emily nad seba a rozbehol rýchle otočky. Divákov aj porotu si definitívne získali druhým trikom, kedy Emily lietala hlavou nízko pri zemi. Finálny otáčavý trik bol čerešničkou na torte. S ďalšími trikmi sa súrodenci môžu dostať ďaleko.

Ysgol Glanaethwy
162 ľudí na jednom pódiu, to sa v Talente len tak nevidí. Niet divu, že ich vystúpenie obdivujú státisíce ľudí, no aby mal chór väčšie šance, bude musieť vyrukovať s lepšou piesňou.

Marc Métral
Po niekoľkých neúspešných, ale nemálo vtipných zvieracích vystúpeniach (nájdete nižšie v článku) prišiel na rad Marc. Pôvodom Francúz prišiel skúsiť šťastie do Británie. Zábavou si zarába už od roku 1977 a je to ostrieľaný francúzsky umelec, žiadny nováčik. Má za sebou niekoľko vlastných šou v Moulin Rouge a aktuálne vystupuje so svojou bruchovraveckou šou v Monte Carle. Avšak jeho vystúpenie so psom, ktorý hovorí, bolo vtipné. Dokonca aj porota akoby uverila, že pes skutočne rozpráva.

Calum Scott
Calum prišiel do šou so svojou sestrou, ktorá spievala pred ním, ale neuspela. Potom prišiel na rad jej brat a to bola iná káva. Výborná a zapamätateľná farba hlasu, podčiarknutá kvapkou nervozity. Simon Cowell poslal speváka rovno do semifinále vďaka Golden Buzzeru. Takýto spevák je presne to, čo chce mať Simon v súťaži čo najdlhšie.

The Ruby Red Performs
Prvý diel uzavrela dámska skupina upratovačiek, ktorá sa do šou prišla vyložene baviť. Bolo to ich vôbec prvé vystúpenie a bolo to poznať. Viditeľné nedostatky v choreografii dámy prekryli vyzlečením sa do spodnej bielizne, čím si okamžite získali publikum.

 

Nepostupujúci z 1. divadelného kola

Vision

Jade Scott

David and Max

 

Čítať viac...
Nahor