Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Britain´s Got Talent

Britský Talent má za sebou najlepší diel! Predstavili sa favoriti súťaže (Divadlo 5)

Británia prežila horúci týždeň plný parlamentných volieb. Prekvapenie sa však nekonalo a David Cameron bude mať naďalej trvalé bydlisko na 10 Downing Street. Aj on si tak môže ďalej, ako premiér, vychutnávať deviatu sériu Birtain´s Got Talent, ktorá má za sebou svoj dosiaľ najlepší diel. V spolupráci s portálom Panáček v reality šou vám prinášame jeho kompletný prehľad.

Postupujúci z 5. divadelného kola

Aaron Carty
Aaron je bývalý policajt a na divadelný kasting si mimo iného priviedol aj babičku. Ešte puritánskejšia babička, než samotní Briti, asi netušila, že Aaron predvádza travesty šou. Jej výraz, keď zistila, že je to jej vnuk, hovoril za všetko. Aaronovi sa však podarilo roztancovať celé divadlo a pobaviť porotu.

Mitch a Cally The Wonder Dog
Mitch prišiel do Talentu prekonať svetový rekord, kedy pes v určitom čase rozhryzie niekoľko nafukovacích balónov. Rekord momentálne drží istý americký pes, ktorý ich za 45 sekúnd praskol rovných sto. Cally sa o to pokúšal tiež, no skôr sa na praskaní balónov dobre zabával, ako poctivo napĺňal podmienky rekordu. Trvalo mu to však iba o päť sekúnd menej a od poroty dostali ešte jednu šancu.

Daniel Crute
Daniel už na pohľad odhalil svoj talent – vystupoval ako „strong man“ (silák). V dobovom oblečení predviedol, že ohýbať panvicu je preňho rutina, divákov si získal prizvaním Amandy Holden na javisko, ktorú zdvihol nad hlavu a ešte s ňou trochu pocvičil.

Vladimir Georgievsky
Na pohľad bláznivý nešikovný postarší akrobat je v skutočnosti skutočný frajer. Už v roku 2013 vystupoval Vladimir v jednej šou vo Vegas a viac ako desať rokov je súčasťou rôznych cirkusov. Zaujímavosťou je, že mal Vladimir v Británii niekoľko problémov s tým, že až príliš prejavoval náklonnosť k ruskému prezidentovi Putinovi.

Dylan Bird
Dylan je 16-ročný mladík z Írska. Po prvý raz v živote opustil svoju rodnú zen, aby vystúpil s talentom práve na kastingu v Anglicku. Na prvý pohľad by ste možno netušili, že prišiel tancovať. No práve svojou odvahou a osvetou aj voči ostatným deťom trpiacim nadváhou, aby sa za seba nehanbili, si získal srdcia poroty. Predviedol i niekoľko vydarených tanečných prvkov a vyslúžil si postup.

Arun Shendurnikar
76-ročný vodič autobusu sa nechal inšpirovať Jamajkou a voľne zahral na bubny.

Entity Allstars
V strede tejto tanečnej skupiny sa objavil brat minuloročnej finalistky a favoritky X Factoru, Lauren Platt. Simon ho už v živých prenosoch speváckej šou vyzýval, aby šiel do Talent a brat sa nakoniec pridal k tejto tanečnej skupine. Tá svoju šou otvorila perfektnými tanečnými prvkami a celé vystúpenie držali vo vynikajúcom tempe. Zatiaľ snáď najlepšia tanečná skupina ročníka, ktorá by nemala mať problém s konkurenčnými IMD Legion ani BoyBandom. Tento fakt podčiarkuje aj Golden Buzzer, ktorý Alesha bez váhania stlačila a poslala skupinu rovno do semifinále.

DJ John
DJ John na prvý pohľad budil rozpaky. Všetky však zahodil, keď prehovoril svojím absolútne nezrozumiteľným dialektom angličtiny z oblasti Newcastlu. Moderátor Dec (Declan Donnelly) musel prísť prekladať niektoré jeho vety pre Simona. Všetko ale v zábavnom duchu. Dj John na spustil svoju šou, roztancoval celé divadlo a tiež porotu. Aj keď Simon stlačil bzučiak, ani on nedokázal ovládnuť chuť sa trochu mihnúť do rytmu.

Ella Shaw
Ella patrí medzi vystupujúce, ktorých je škoda nemať radšej v X Factore. Aj v Talente síce zažiari, no v X Factore by sa jej dverí otvorilo viacero. Ella prišla do šou s vlastnou piesňou Summertime a odspievala ju pri klavíri. Čistý hlas, výborná pieseň, skvelé vystúpenie.

Chloé Louis Crawford
Kúzelníkov sme tento rok videli zatiaľ pomenej. Počty sa rozhodla navýšiť Chloé, ktorú už nebaví robiť len asistentku kúzelníkom vo Vegas a chcela by vlastnú šou. Chloé je zástupkyňou klasickej mágie v pravom slova zmysle, kedy z kúzelníkov lietajú obleky, ľudia sa delia na dve polovice a závratne veľké predmety miznú na miesta, kde by sme ich nečakali. Chloé nepredviedla nič, čo by sme ešte nevideli a ak bude chcieť postupovať súťažou ďalej, nejaký tromf bude musieť vytiahnuť.

OK Worldwide
Táto moderná tanečná skupina z Rumunska spojila do jedného tanec, akrobaciu a množstvo ďalších prvkov. Chalani predviedli veľkú pohybovú zdatnosť a nadanosť a postup si zaslúžili.

UDI
Napriek tomu, že sme svetelných videli už niekoľko aj v našich končinách, vždy sa dajú hranice posunúť ešte ďalšej. Presne to sa podarilo zoskupeniu UDI, krotí majú na Sibíri tanečnú školu podporujúcu chudobné a spoločnosťou vylúčené deti. Do Británie prišli ukázať svoju fluorescenčnú šou, v ktorej bojuje dobro so zlom. Vystúpenie svojím napätím a príbehom pripomína číslo Ataia Omurzakova, ktoré predviedol vo finále Česko Slovensko má talent. Vystúpenie je perfektne vygradované, má spád, dej, nápad a veľkolepé rozuzlenie.

UDI sú tiež príkladom toho, že formát Got Talent, aj v Británii, otvoril dvere cudzincom dokorán, čím do šou tvorcovia dotiahli ďalšie veľké talenty. Aj v britských ostrovoch bojujú dva tábory, jednému angažovanie cudzincov nevadí, druhému áno. Mnohí UDI porovnávajú aj s tieňovou šou Attraction, ktorá spôsobila nielen v Británii ale aj po celom svete senzáciu v roku 2013.

Alison Jiear
49-ročná Alison sa hneď na začiatku priznala, že je dlhoročnou speváčkou, no robí takmer tridsať rokov reklamy, spieva rôzne hudobné podkresy a nikdy sa jej nepodarilo vystúpiť z tieňa reklám a dať sa na vlastnú sólovú dráhu. Alison však svojou prácou neopovrhuje, len to jednoducho skúša posunúť o level vyššie. Ďalší prípad, kedy by sme túto speváčku radšej videli v X Factore, kde by jej príbeh a talent vyznel oveľa výraznejšie. Alison si vybrala pieseň You´ll Never Walk Alone, pekelne sa sústredila a výraz v jej tvári tomu odpovedal. Známu, nielen futbalovú hymnu, však odspievala čisto, s kľudom a vyrovnane a vystúpenie na konci fantasticky vygradovala. Jediné, na čom môže Alison strácať, je jej prejav. Zdá sa, že z reklám jej toho veľa ostalo aj pri vystupovaní. Bola však famózna a rozhodne patrí medzi favoritov súťaže.

 

Nepostúpili z 5. divadelného kola

Joanna
Keď vám hypnózu zničí bzučiak.

Oliver
Trochu nedocenený a nervydrásajúci piskot balónu. V Estónsku vyhralo pískanie na trávu, tak prečo si nezapískať s balónom?

Mad Mark
Osemdesiate roky v Bristole ešte nevymreli.

 

Čítať viac...
Nahor