Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Borovský v exkluzívnom rozhovore o Jakubcovi: Stretol som sa s ním raz a doteraz to ľutujem

Aj Jakubec chce byť Senzi! Po tom, čo televízia Joj oficiálne spustila svoj štvrtý kanál zameraný na staršieho diváka, sa o značku „Senzi“ začal zaujímať aj spevák, moderátor, zabávač, režisér, producent, realitný maklér, komentátor politických diskusií a mediálny analytik Martin Jakubec. Ten si značku Senzi TV nechal 11. septembra 2013 zaregistrovať na Úrade priemyselného vlastníctva. Jakubec tvrdí, že názov Senzi používa pre svoje programy od roku 2007 a preto značku priniesol na trh ako prvý. „Pojem Senzi sme priniesli do verejného obehu práve vďaka našim hudobno-zábavným programom. Bol by som hlúpy, keby som si to nechal vyfúknuť spred nosa,“ povedal na piatkovej tlačovej konferencii, ktorú zorganizoval pre novinárov, aby objasnil jeho postoj k situácii. Jakubec však priznal, že je ochotný s Jojkou rokovať o možnom spojení Senzi a Senzi TV.

Joj v Jakubcovych obvineniach vidí iba ďalší špekulatívny postup pri osvojení si cudzích značiek. „Nechceme a nebudeme rokovať s pánom Jakubcom, ktorý už v minulosti špekulatívne zneužil známe značky, napríklad Repete, ale aj značku úspešnej producentskej spoločnosti MAYA, na ktorú sa nápadne podobá názov Jakubcovej firmy Maja Production. Obvinenia pána Jakubca považujeme za úsmevné. Z uvedeného vyplývajú rôzne praktiky pána Jakubca, ktorých nechceme byť súčasťou a jeho registráciu značky Senzi považujeme za čistú špekuláciu. Všetky právne otázky spojené s touto kauzou riešia naši právni zástupcovia a nebudeme sa k nim vyjadrovať,“ znie oficiálne stanovisko stanice. K situácii ohľadom značky Senzi sme sa porozprávali s generálnym riaditeľom JOJ Group, Františkom Borovským. Ten celú situáciu naďalej vníma s nadhľadom.

MB: Martin Jakubec tvrdí, že pojem Senzi sa dostal do obehu vďaka jeho programom, ktoré nazýval Senzi a tak má nárok na túto značku. Čo si o tom myslíte?
FB: Počul som ešte o nejakom pánovi, čo tvrdí, že svoju manželku volá už niekoľko rokov „miláčik“ a teraz sa háda s výrobcom jogurtov, prečo mu ukradli toto slovo.

MB: Martin Jakubec zároveň tvrdí, že televízia Senzi skopírovala programovú štruktúru iných televízií, ukradla ich model a pretiahla k sebe ľudí. Zároveň si JOJ nestihla zaregistrovať názov sama.
FB: CNN už viac ako 30 rokov „vedie“ súdne spory po celom svete, pretože model spravodajskej televízie začali postupne zavádzať konkurenti po celom svete. Odporúčam CNN poriadne pozrieť papiere z minulosti, aby náhodou nezistili, že to celé vlastne vymyslel pán Jakubec.

MB: Je pravda, že Martin Jakubec prišiel do JOJ ponúknuť svoje programy v roku 2010, ale že ste ich neprijali ani do vysielania stanice Plus?
FB: Raz sme sa s ním stretli v roku 2008 a doteraz to ľutujem.

MB: Martin Jakubec na tlačovke vyhlásil, že Jojke ponúka spoluprácu a chce spolupracovať, čaká na pozvanie k rokovaniu. Ak ku dohode nedôjde, uvažuje založiť vlastnú televízie s názvom Senzi TV. Budete rokovať?
FB: Nie, naša podmienka stále platí. Ak pán Jakubec obletí Jupiter bez navigácie, tak sa určite stretneme. A pokojne na nás môže hovoriť aj vesmírnym zameriavačom.

Prečítajte si aj: Markíza v stredu neodvysiela Modré z neba

Odporúčame aj: Náhla zmena v Cena je správna. Sajfu nahradí Hudák!

Čítať viac...
Nahor