Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Borovský prehovoril, ako to je v skutočnosti s prestupmi z Markízy do JOJ

Posledné týždne a dni na mediálnom trhu boli v znamení veľkých televíznych prestupov. V tomto prípade išlo o jednosmerné odchody známych tvárí a tvorcov z Markízy do JOJ. Prečo mieria práve tam? Otvorene o tom prehovoril generálny riaditeľ Jojky František Borovský v rozhovore pre nedeľník Nového času.

„Je to sled na seba nadväzujúcich udalostí“, poodhalil pre denník Borovský. Napríklad pri Vilovi Rozborilovi prezradil, že do poslednej chvíle nevedel, ako to dopadne, keďže Rozboril sa stále dohadoval s novým vedením Markízy. Nakoniec sa však dohodol s JOJ a spolu s ním do JOJ prešiel aj celý jeho tím, ktorý okrem Modrého z neba spolupracoval napríklad aj na relácii Rexlex. „Bolo nám jasné, že asi nie sú všetci spokojní, ako to tam funguje (v Markíze),“ doplnil Borovský. „My sme doteraz nemali tvorivý tím na čisto takýto typ relácie. Pritom sú to hotoví ľudia so skúsenosťami. A potom sa to začalo nabaľovať ako snehová guľa“, upresnil. Z Markízy postupne odišli Paľo Bruchala a nedávno aj Marianna Ďurianová, medzitým z Markízy do JOJ odišla dramaturgička Telerána Erika Kresťanková a naposledny časť pôvodného tímu tvorcov seriálu Búrlivé víno.

Tvorcovia Búrlivého vína idú točiť seriál na Kolibu. Čo všetko prestupy do JOJ prinesú?

Markíza sa v posledných dňoch prostredníctvom niektorých médií snaží znižovať hodnotu odchodu jej tvárí a tvorcov. „Takéto reakcie mi pripadajú ako z materskej škôlky. Zaujímavé, že keď ich tak silno nechceli, prečo ešte boli vždy na obraze?,“ reagoval na to Borovský. Odmietol tiež špekulácie o preplácaní tvárí, tvrdí, že išlo o obojstranne výhodnú dohodu a motiváciou pre nové tváre JOJ je skôr výzva skúsiť niečo iné, posunúť sa inam. „Mne sa páčia ľudia, ktorí sa neboja opustiť svoju komfortnú zónu, kde mohli prežívať dlhé roky s dobrým platom, ale chcú skúsiť niečo nové,“ doplnil na margo prestupov.

Prekvapením pre mnohých bol aj prestup časti tvorcov seriálu Búrlivé víno do JOJ. Borovský nepoprel, že JOJ plánovala a plánuje vybudovať nový tvorivý tím pre seriál rodinného typu, zameraný viac na ženy. Rázne však poprel informácie o tom, že nový tím z Markízy by mohol nahradiť Andyho Krausa a jeho Panelák. Vraj sa šíria informácie o odchode Krausa do Markízy. „Hodnotím to ako trápny pokus istých PR „odborníkov“ odkloniť pozornosť od skutočnosti, že tváre Markízy zvoľna prechádzajú k nám na Kolibu. Andy Kraus a jeho tím sú stabilnou súčasťou Jojky a naša spolupráca je exkluzívna,“ uzavrel svoje vyjadrenie k mediálnym šumom šéf JOJ.

Ďurianová prehovorila prečo odchádza z Markízy! Vieme, čo ju čaká v JOJ

 

Čítať viac...
Nahor