Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Borovský: Netušili sme, že naša konkurencia v rámci šetrenia spustí Hlas

Generálny riaditeľ JOJ Group František Borovský poskytol koncom roka rozhovor portálu Aktuálne.sk, v ktorom sa vyjadril k výsledkom JOJ Group, plánom pre nastávajúcu sezónu aj ku krokom konkurencie.

Krok konkurenčnej Markíza Group, ktorá dva dni po spustení upútaviek na projekt X Factor spustila kampaň na podobnú spevácku show Hlas Česko Slovenska, nepovažuje František Borovský za správny a rozumný. „Prekvapilo nás to, pretože je úplne kontraproduktívne, aby sme robili dve spevácke show na malom trhu, ako je Slovensko alebo Česko-Slovensko. Nemáme totiž toľko talentovaných ľudí, ale stalo sa. Fakt je, že nemá zmysel, aby oba programy chodili v rovnakom čase. Vždy tam musí byť nejaká alternatíva pre diváka. Myslím si, že keď dvaja najsilnejší hráči stále vysielajú to isté, tak divákom lezieme parádne na nervy“, uviedol. Jeho slová naznačujú, že dúfa aspoň v rozdielne nasadenie speváckych show. Podľa prvých informácií JOJ aj Markíza plánujú X Factor a Hlas vysielať v nedeľu večer. Keďže Markíza sa bude musieť prisposobiť plánom TV Nova, nie je vylúčené, že nakoniec svoju show nasadí na stredu, piatok, či sobotu. Nedeľné večery má totiž Nova vyhradené pre svoj úspešný seriál Doktori z Počátku, ktorý bude pokračovať aj v roku 2014. Ako sa nakoniec televízie rozhodnú, zistíme zrejme až vo februári, alebo začiatkom marca, dokedy by mali oba projekty odštartovať.

Borovský zároveň potvrdil, že JOJ ponúkne v novej sezóne viac humoru a vsadí na komediálne žánre. Okrem nových Profesionálov a novinky Kukátko sa bude medzi komediálne žánre počítať aj seriál Panelák.  „Panelák sa nepotrebuje vychyľovať viac k dráme, pretože tú generuje Búrlivé víno. Nech si ju teda nechajú a Panelák sa vráti k tomu, čo bol kedysi, komediálny seriál. Pokiaľ sa nám teda nestane, že sa Búrlivé víno zmení zrazu tiež na komediálny seriál. Čo tiež nie je pri tomto tempe vylúčené a v marci sa nám môže stať, že všetko bude komediálne ;-)“, doplnil generálny riaditeľ JOJ Group. Celý rozhovor so šéfom JOJky nájdete na portáli Aktualne.sk.

foto: JOJ

 

Čítať viac...
Nahor