Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Borovský naznačuje: Skončí WAU alebo nie?

Strategie.sk priniesli prvú časť decembrového rozhovoru pre časopis Strategie s generálnym riaditeľom TV JOJ Františkom Borovským. Portál z neho poodhalil najmä odpoveď na diskutovanú tému – či sa po vzore rušenia markizáckej stanice Fooor nepridá aj Jojka a nestopne jej ženskú televíziu WAU. Borovský sa netají tým, že spustenie tretej stanice WAU reagovalo práve na nový komediálny kanál Markízy. „Keby napríklad Markíza nespustila štvrtú stanicu, ani my možno nespustíme v tom čase Wau,“ povedal aj v rozhovore pre Strategie.

Ako Markíza tak aj JOJ musia vo svojich rozpočtoch robiť škrty a šetriť výdaje, Markíza sa veľkú sumu peňazí rozhodla ušetriť práve zrušením štvrtého kanálu Fooor. Pôjde podobnou cestou aj JOJ? „Zatiaľ si ju necháme. Tretiu stanicu sme vždy mali v dlhodobých plánoch, prišla o niečo skôr. Vyhodnocujeme si to… Rušenie nie je otázkou dňa,“ odpovedal Borovský. WAU spustila svoje prvé vysielanie 15. apríla 2013 o šiestej hodine ráno.

Jojka napriek šetreniu prichádza v roku 2014 s niekoľkými novými projektmi, na prvú polovicu nového roka pripravuje seriál z mafiánskeho prostredia Vdova, komediálny seriál so živým publikom Kukátko či vlastnú verziu speváckej šou X Factor. Okrem iného pokračuje v seriáli Panelák a na obrazovky vracia úspešný sitkom Profesionáli.

Čítať viac...
Nahor