Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

BOMBA KŠEFT: Koľko si zarobia moderátori Hlasu Česko Slovenska a X Factoru?

Lákavou témou pri veľkých televíznych projektoch sú honoráre ich aktérov. Kým doteraz tajné informácie z prostredia televízii vynášali médiám „tajné zdroje“, tento raz sa nečakane rozrozprávala rovno hlavná tvár jedného z projektov.

Joj a Markíza na jar obe uvedú spevácke šou, v prvom prípade X Factor, v druhom Hlas Česko Slovenska. Moderátori oboch šou sú už známi, koľko si teda zarobia?

Hlas Česko Slovenska budú aj v druhej sérii moderovať Leoš Mareš a Tina. Dvojicu vytvorila Markíza a Nova pri druhej Česko Slovenskej Superstar. Kým honorár Tiny je tajný, Mareš sa s tým svojím dokonca pochválil sám. „Na Nove som dostal za moderovanie Hlasu päť miliónov korún,“ povedal na plné ústa pre český bulvár. V prepočte ide o sumu približne 180 000 eur. V Marešovom prípade však nejde o žiadnu prevratnú sumu, rovnaký honorár mal dostať aj pri prvej sérii Hlasu, na Prime mal za účinkovanie v Česko Slovensko má talent a moderovanie vlastnej relácie QI – Na všetko máme odpoveď zinkasovať až 7 miliónov českých korún (v prepočte vyše 250 000 eur).

Iba v utorok potvrdil aktuálne asi najlepší slovenský moderátor Martin „Pyco“ Rausch, že sa stane moderátorom jojkárskeho X Factoru. Pyco má za sebou na Jojke moderovanie štyroch sérii Česko Slovensko má talent, pričom podľa zákulisných informácií zinkasoval počas všetkých sérií po 50 000 eur. Počas prvých dvoch sezón mal zarobiť viac ako jeho kolega z Talentu Jakub Prachař, Pyco bol v tom čase vo dvojici „moderátorskou jednotkou“. Televízia mala viesť s Pycom o honorári za X Factor viacero debát, podľa informácií Pluska.sk ešte zo začiatku januára sa malo rozmedzie jeho odmeny pohybovať od 30 000 do 50 000 eur. Nakoľko došlo k dohode, je viac než pravdepodobné, že sa obe strany dohodli na vyššej sume. Potvrdzovalo by to aj Pycovo vyjadrenie, že X Factor bude jeho jediný veľký projekt v roku 2014.

Čítať viac...
Nahor