Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Boj o miesta lekárov aj veľké prekvapenia: Poznáme zápletky jarnej série Nemocnice!

Jojka po zimnej prestávke vracia do vysielania svoj kľúčový seriálový projekt, odhalila hlavné dejové linky nových častí.

Šiestu sezónu po sebe bude televízna dvojka stavať svoj večerný program najmä na seriáli Nemocnica.

Aj pre tohtoročnú jar si nemocničná séria udrží svoje vysielacie sloty v utorky a štvrtky o 20:40 a od 23. januára bude opäť robiť hlavnú konkurenciu dobovému Dunaju, k vašim službám.

Po mimoriadnom posilňovaní Nemocnice novými postavami sa seriálové osadenstvo ustaľuje.

Súčasťou deja ostávajú novšie tváre, ktoré do seriálu vstúpili v priebehu minulého roka. Vôbec naviac ich do Nemocnice pribudlo vlani na prelome jari a jesene. Zamotávať budú osudy pôvodných hrdinov, a to aj spôsobom, aký nikto nepredpokladal.

Hauptmann s novou starosťou

Dusno bude už v samotnom vedení Nemocnice sv. Martina.

Marek Hauptmann (Marek Majeský) ostane riaditeľom nemocnice, keď sa mu podarilo vyhrať boj nad zákernou chorobou. Jeho nádor bol ohraničený a nešíri sa ďalej. Život mu však stále viac komplikuje Rita Bíla (Henrieta Mičkovicová), ktorej praktiky sa od začiatku nepozdávajú novej primárke Denise Antalovej (Eva Mores).

Denisa sa však nestretáva s pochopením u Filipa Baloga (Alexander Bárta), ktorý na svojom primariáte vládne pevnou rukou. A je to on, kto Rite Bílej pomáha ako prvý a odmieta protesty ako Denisy, tak predovšetkým doktora Mišiaka (Juraj Hrčka).

Na Baloga však popri práci čaká oveľa dôležitejší okamih – blížiaci sa Rebekin pôrod (Nela Pocisková).

Súboj o miesta lekárov

Z nových medikov sa v jarnej sérii Nemocnice stanú lekári.

Študenti Jerguš (Jerguš Horváth), Sandra (Sandra Lasoková) a Lukáš (Kristián Baran) majú záujem ostať naďalej v Nemocnici sv. Martina, no pre každého z nich v nej miesto nie je.

O svoju šancu sa tak musia pobiť a z trojice nerozlučných priateľov sa stanú súperi, ktorí nie vždy hrajú podľa pravidiel.

Melancholický gróf Juraj Révay (Juraj Loj) sa zas pobil s vlastným osudom a konečne sa oslobodil od minulosti. Nielen do jeho osudu však zasiahne návrat Mariána Turčana (Tomáš Turek) a plachý šľachtic sa musí prejaviť ako hrdina…

Brániť bude osudom ťažko skúšanú Hanu Turčanovú (Dominika Morávková), ktorá sa konečne zbavila zloducha, no musí zistiť, či je pripravená otvoriť srdce novej láske.

Milostný trojuholník sľubuje nečakanú zápletku

Tvorcovia Nemocnice sľubujú aj neočakávané zvraty a veľké prekvapenia.

Jedným z hlavných ťahákov novej sezóny sa má stať pokračujúci trojuholník medzi Jakubom Zimom (Robo Jakab), Adrianou Rakovskou (Kristína Turjanová) a Danielom Vajnorským (Pavol Plevčík).

Scenáristi naznačujú vývoj, aký nikto nečakal.

„Pokiaľ si myslíte, že dokážete predpovedať, čo sa bude diať, budete veľmi prekvapení.“

Ponuka, aká sa neodmieta

Vyrovnané vzťahy dlho nevydržia Jakubovi s Norom (Braňo Deák), keď nimi poriadne zatrasie príchod novej lekárky Alice Dobrovičovej. Kto si ju zahrá, televízia neprezradila.

Bezprostredné a láskavé dievča zaujme oboch. Kým Noro v nej uvidí ženu, s ktorou si po prvý raz dokáže predstaviť vážny vzťah, Jakubovi prišla do života ako liek, ktorý hojí jeho rany z Adriany.

Doktor Vrabec (Ľuboš Kostelný) si medzitým užíva lásku Jarky (Stanislava Kašperová), až kým mu hlavu nezamotá neočakávaná ponuka, aká sa neodmieta. Stojí pred životnou voľbou – vyberie si medzinárodnú slávu alebo rodinu?

Spory sa medzičasom urovnali medzi dobráčkou Valikou (Judita Hansman) a Beátou (Barbora Švidraňová). Nakoniec je Valika v mnohom jediná, kto dokáže Beáte v ťažkej chvíli podať pomocnú ruku…

Zdroj: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor