Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Blamáž s Dánskom zrazila hokejové čísla na minimum, tak nízko už dlho neboli! Markíze i tak prepadla premiéra

Markíze nezafungovala stávka na českú premiéru, Joj ju dorovnala s reprízou Nikto nie je dokonalý.

Sledovanosť slovenského hokeja naďalej padá. Nateraz jeden z najmenej úspešných turnajov Slovenska vôbec sa podpisuje na číslach sledovanosti, ktoré sa stále viac vzdiaľujú rekordom. Ani druhý zápas začínajúci o 20. hodine nepokoril hranicu milióna divákov, ktorá bola v minulosti pre večerné duely bežná. Neúspešný zápas s Dánmi sa však hýbal nad hranicou 800-tisíc divákov, najvyššie bol v druhej tretine, kedy mal ísť k okoliu 840-tisíc divákov. Duel zaznamenal mimoriadne nízky podiel na celkovom publiku. V 12+ sa hodnoty hýbali len nad 35 %, v tretej tretine spoločne s predĺžením a nájazdmi číslo stúplo na takmer 42 %. V komerčnej cieľovke bol podiel vyšší, dvakrát sa hýbal okolo 45 %, od tretej tretiny dosiahol 50 %.

Napriek slabnúcemu hokeju Markíze neuspela premiéra českého kinofilmu Lída Baarová, ktorý prekročil len 11 %. Obdobné čísla dosiahla Joj s reprízovou časťou Nikto nie je dokonalý, ktorú nasadila po približne dvoch mesiacoch, získala s ňou 10 %. Z menších sa opäť popri hokeju darilo Plus, snímka Železné srdce podliezla 6 %. Vymenené životy na Doma šli nad 5 %, Nekonečná láska nad 4 %. Ostrov hrdlorezov na Dajto uhral menej než 4 %, darilo sa Wau s kriminálkami, ktoré šli nad 3 a 4 %.

Podvečer otočila súboj v prospech seba Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá atakovala 16 %, Rodinné prípady tesne preliezli 14 %. Joj mala sledovanejšie aj správy, Noviny s náskokom takmer jeden a pol ratingu podliezli 25 %, Televízne noviny šli nad 21 %. Tradičné veľký rozdiel bol v celkovom publiku, Noviny mali o približne 120-tisíc divákov viac. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stala druhá tretina hokeja, v 12 – 54 dosiahla vysoký rating 18,7 %.

Čítať viac...
Nahor