Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bielik stopol Kisku aj Oravovú

V poslednej televíznej debate TA3 pred prezidentskými voľbami prevzali kontrolu nad diskusiou prezidentskí kandidáti. Dvakrát však vývoj debaty významne (ne)ovplyvnili moderátori.

Posledná televízna debata TA3 pred prezidentskými voľbami bola zatiaľ najostrejšou diskusiou kandidátov Roberta Fica a Andreja Kisku. Moderátori Ľuba Oravová a Peter Bielik hrali v diskusii druhé husle, čo bol podľa Bielikových slov v závere relácie zámer. Diskusii však chýbal aktívny „rozhodca“, čo umožnilo odbiehanie od tém kandidátov a vyhýbaniu sa konfrontácii s niektorými nepríjemnými otázkami.

Takmer polovicu relácie nechali moderátori kandidátov debatovať o spojení Kisku so scientologickou cirkvou. Túto tému pri tom vytiahol Fico sám, keď si zobral slovo a odbehol od diskusie o postojoch k uznaniu či neuznaniu samostatnosti Kosova a taktiež pripojenia Krymu k Ruskej federácii. Moderátori zmenu témy nekorigovali a nechali kandidátov „voľne diskutovať“ vyše dvadsať minút, kým sa vrátili k témam, ktoré mali pripravené do diskusie.

Bielik bol v moderátorskej dvojici opäť aktívnejší než Oravová, raz dokonca zmenil jej rozhodnutie a zobral Kiskovi priestor, ktorý mu Oravová poskytla. V jednej z ostrejších výmien názorov obvinil Fico Kisku z menenia svojich postojov k niektorým otázkam podľa toho pre koho a kde sa vyjadruje. Urobiť tak mal aj pri téme registrované partnerstvá, keď v diskusii radil na prvé miesto tradičnú rodinu a zväzok muža a ženy, no v rozhovore pre denník SME mal na otázku, či je za uzákonenie registrovaných partnerstiev, odpovedať „áno“. Kiska Ficovi vytkol, že neprečítal aj vysvetlenie k odpovedi a vytrhol odpoveď z kontextu. Oravová pôvodne dala Kiskovi priestor, aby svoje vysvetlenie interpretoval, Bielik však diskusiu na túto tému v zápätí ukončil.

/názor šéfredaktora portálu MediaBoom.sk/

Čítať viac...
Nahor