Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Biela sobota: Joj medziročne opäť rástla, večer taktizovala! S Markízou posilnila aj cez deň

Tohtoročné veľkonočné sviatky sa zatiaľ z pohľadu medziročného porovnania vyvíjajú lepšie pre Joj, naďalej rastie celodenne aj v prime-time.

Na Bielu sobotu s hlavným filmom uhrala Markíza prakticky rovnaký výsledok ako pred rokom. Podobne ako vlani s tretím pokračovaním Muži v čiernom sa aj tento rok s Božskou relikviou 3 dostala nad podielových  24 %, rating tesne prekročil 8 %. Do vedenia šla komédia Markízy až po skončení animovaného špeciálu Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie, ktorý sa na Joj dostal o niečo viac cez osmičku pri podieli pod 24 %.

Joj v sobotu taktizovala, keď večerný program nezačínala pred 20:40 ale už krátko po 20:30. Nakoľko diváci na Dobu ľadovú čakali, krok jej vyšiel a uspel Šport aj Najlepšie počasie, ktoré sa stalo pravdepodobne najsledovanejším programom dňa. Veľkonočný špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja s hercami zo seriálu Naši mal uhrať rating pod 6 % s podielom pod 17 %.

Medzi menšími aj druhý deň vyskočila Plus. Mala najsilnejší hlavný film, keď Hitman šiel cez 7 %, ratingovo sa stal aj najsledovanejším programom medzi menšími stanicami. Mimoriadne sa zas Pluska pripomenula cez deň vďaka repríze snímky Syn Boží, ktorá od desiatej do jednej popoludní získala podiel až pod 14 %. Večerná miniséria Pápež František na Doma dosiahla podiely nad 4 a 5 %, snímka Na pokraji smrti na Dajto atakovala 6 %.

V rámci denného programu medziročne posilnila Markíza aj Joj. Líder porástol o dve percentá, keď šiel pod 22 %, dvojka o takmer tri s celodenným podielom pod 17 %. Markíze dopomohlo najmä to, že sa s celou dennou ponukou držala aj vyššie nad 20 %, zabrala jej najmä repríza Tvoja tvár znie povedome s podielom takmer 27 %. Joj podielovo najlepšie zahral Návrh s výkonom pod 21 %.

Podvečer už šla do čela televízna dvojka, keď Smotánka prepadla s podielom pod 18 %, oslabila ju predchádzajúca Hra o Niké. Joj, naopak, v tom čase narástla s filmom Diabol nosí Pradu, z čoho ťažili Naši s podielom tesne cez 19 %. V súboji hlavných spravodajstiev medziročne posilnila Joj, ktorej Noviny uhrali 26 %, Televízne noviny spadli pod 25 %.

Biela sobota 2015: Bodovala Jednotka aj Dvojka, nepríjemné prekvapenie pre Markízu s Televíznymi novinami

V prime-time si Joj oproti vlaňajšej Bielej sobote polepšila o približne percento s podielom nad 20 %, Markíza zas toto percento stratila a dostala sa nad 22 %. Jednotka podobne ako na Veľký piatok medziročne strácala, v 12 – 54 sa prepadla za deň aj večer o približne tri podielové body.

Čítať viac...
Nahor