Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bičanové plány s vlastnou šou: Spoločný projekt už našiel s Markízou!

Moderátor je opäť v kurze.

Andrej Bičan vďaka prvej sérii Tvoja tvár znie povedome opäť stúpol na cene, pričom aktuálny nárast popularity sa snaží využiť. Len prednedávnom pre Nový čas prezradil, že túži po pravidelnom večernom formáte. „Uvidíme, kto príde s dobrou ponukou, pretože som v pozícii, keď si môžem vyberať. Racionálne ale musím narábať s energiou, ktorá sa míňa. Ak pôjdem do šou, tak to bude zábavná relácia na týždennej báze so zmluvou na viac, ako len na 30 častí,“ povedal pre denník.

Za svoju kariéru bol Bičan tvárou už každej z veľkých televízií, pričom aktuálne sa oň delia RTVS s Markízou. Práve tá chce z jeho aktuálneho úspechu vyťažiť, keď začala okamžite s moderátorom hľadať možný vhodný projekt.

Podľa Bičana sa už spoločná šou rysuje, pričom by malo ísť o pôvodný projekt, nie licencovanú šou. „S Markízou hľadáme, čo by to mohlo byť, a niečo sa už kuje. Namiesto licencovaných formátov by som chcel robiť vlastný program, ktorému by som veril a nebol by drahý,“ povedal moderátor pre Eurotelevíziu. Bičan sa už v minulosti vybral aj smerom k produkcii programov, pre Joj kreatívne zastrešil reláciu Cena je správna, vyvinul formát a producentsky sa podieľal na Nakupuje vám to. Obe šou divácky neuspeli.

Ako sa už pred časom Bičan vyjadril, chce stabilný formát, aj preto sa neplánuje púšťať do drahého projektu. „Od drahého programu sa očakáva 10-ratingová sledovanosť, a keď ju nedosahuje, rýchlo ho zrušia. Ja však nechcem ísť z projektu do projektu, od začiatku hľadám na trhu stabilitu,“ dodáva pre časopis.

Vlastnú šou v prime-time mal Bičan posledne v rámci špeciálov 5 proti 5. Tie mali vždy obmedzený počet vydaní, posledne šli netradične vysielané naživo začiatkom roka 2014. Mimo šou 5 proti 5, ktorá je Bičanovým najúspešnejším projektom, mal večerné formáty na Joj, programy ako Lyrics či Na paškál ale dlhú budúcnosť nemali.

Čítať viac...
Nahor