Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bičanova šou 5 proti 5 s historickým úspechom, predbehla aj najsledovanejšiu televíziu!

RTVS má dôvod na oslavu.

5 proti 5 si ako stálica podvečernej štruktúry Jednotky RTVS udržuje stabilnú sledovanosť, vďaka čomu sa jej podarí predbehnúť aj komerčné stanice. Na jar svoje silné obdobie ťahala v čase, keď sa Joj prepadávala Súdna sieň, pričom tento týždeň dokázala nečakane získať skalp najsledovanejšej stanice na Slovensku.

Šou Andreja Bičana sa totiž podarilo predbehnúť Markízu. 5 proti 5 malo v utorok v komerčnej cieľovke 12 – 54 sledovať 3,4 % divákov s podielom 12,5 %, kým novinka Majster pekár sa dostala len cez desať podielov. Šou už v minulosti potrápila Markízu, keď sa prekrývala s Televíznymi novinami a brala im divákov.

5 proti 5 v utorok výrazne dominovalo vo svojej cieľovke 12+, kde šou sledovalo až o takmer 100-tisíc divákov viac. Celkovo ich bolo 307-tisíc s podielom až 18 %. Lídrom bola v oboch cieľovkách Moja mama varí lepšie ako tvoja, celkovo ju malo sledovať 396-tisíc divákov, v komerčnej cieľovke sa podielovo vyšplhala na 27 %.

5 proti 5 vysiela Jednotka od roku 2007. Jej úspech rástol až tak, že postupným vysúvaním do neskorších hodín dokázala konkurovať aj Televíznym novinám. Následnými likvidačnými presunmi vysielacieho času však vtedajšia STV reláciu oslabila, v roku 2009 ju dokonca zrušila. O dva roky na to, na jeseň 2011 sa ale vrátila aj s novým štúdiom, ktoré stojí v Mlynskej doline dodnes. Relácia sa od tohto času musela oproti najsilnejšiemu obdobiu so sledovanosťou uskromniť, pravidelne však dosahuje staničné nadpriemery Jednotky.

Čítať viac...
Nahor