Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bebjak o netradičnej minisérii Trhlina: Bude to niečo úplne iné, než sme doteraz videli!

Režisér pripravovanej trojdielnej minisérie sľubuje divákom slovenských seriálov nový zážitok.

Joj a D.N.A. Production už niekoľko mesiacov pracujú na netradičnom televíznom projekte Trhlina, ktorý by sa na obrazovkách mohol objaviť už v tomto roku. Iba trojdielna miniséria prinesie televíznu adaptáciu rovnomenného knižného mysteriózneho trileru od Jozefa Kariku, ktorý rozpráva o záhadných zmiznutiach ľudí v slovenskom pohorí Tribeč.

Režisérsky na Trhline pracuje aktuálne najvychytenejší režisér Peter Bebjak, ktorého úspech doma aj v zahraničí vystrelil po filme Čiara. Prerazil tiež s českou minisériou Spravedlnost, stojí aj za kriminálkami Za sklom, Mesto tieňov, Mordparta či Dr. Ludsky. Trhlinu pripravuje s jeho domácou produkčnou spoločnosťou podľa vlastných predstáv a divákom sľubuje niečo nové na televíznej obrazovke.

„Televízia JOJ nám dala úplnú voľnosť. V rámci tohto projektu sme totiž aj koproducenti, teda partneri, ktorí dávajú do Trhliny aj vlastné peniaze. Bude to teda niečo úplne iné, než sme doteraz videli,“ povedal v rozhovore pre Aktuality.sk. Projekt má byť netradičný v prvom rade v jeho príbehu, s čím súvisí aj jeho spracovanie a atmosféra: „Príbeh je temný, thrillerový. Vieme však, že z toho nemôžeme urobiť horor, ten je totiž veľmi ťažko predajný. Robíme mysteriózny thriller, pričom chceme zachovať atmosféru knihy.“

Tvorcovia televíznej Trhliny na jej príprave spolupracujú aj s autorom knižnej predlohy Jozefom Karikom. Ten si z rôznych ponúk o sfilmovanie Trhliny vybral práve spoluprácu s Bebjakom. „Rozprávali sme sa o tom, akú atmosféru to má mať alebo, čo bolo pre neho dôležité, aby z knihy vyšlo na povrch. … Knižný príbeh má niekoľko rovín, v rámci scenára sme tak museli hľadať spôsob, ako to zrealizovať,“ dodal Bebjak.

Čítať viac...
Nahor