Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Hviezde internetu ničí vlastné „kajšmentke“ život: „Chcem Slovensku dokázať, že nie som hlúpa!“

Stres a päť sekúnd. Iba to stačilo súťažiacej v kvíz šou Páli vám to, Beáte, na to, aby vymyslela celoslovenský hit, ktorý jej teraz ničí život.

Pozná ju celé Slovensko a na ulici jej dnes nepovie nikto inak ako „kajšmentke“ či „kožmeker“. Súťažiaca Beáta Štípalová sa vďaka bleskovému šíreniu trojice vymyslených slov kožmeker, kajšmentke či kajžmeker stala hviezdou internetu a poriadne jej to strpčuje život. Okrem šírenia zostrihu z relácie totiž nadchádza nelichotivé koláže či zosmiešňujúce videá. Nájsť dokonca môžete aj hudobné spracovanie neúspešného hľadania finálového slova „fajnšmeker“.

„Bola som z toho pobúrená. Celé Slovensko si teraz o mne myslí, že som hlupaňa, ktorá nevie napočítať do päť, ani do desať. Určite som nebola ani prvá, ani posledná, kto sa pri finálovej otázke pomýlil a neuhádol ju. Tie slová som povedala, lebo som sa to snažila zachrániť. Viem, že som tresla hlúposť, ale nikto nie je neomylný. Netrápilo by ma, ak by to video len zdieľali. Ale tie zosmiešňujúce videá a fotografie ma bolia,“ povedala pre Joj.sk.

Televízia už začala niektoré videá z internetu sťahovať s odvolaním sa na autorské práva. Beátu však už aj tak ľudia poznajú ako pani Kajšmentke či Kajžmeker a neraz ju tak aj oslovujú. „Včera som šla s manželom po nákupnom centre a zrazu na mňa zakričalo mladé dievča, že Kajžmeker! Môj manžel sa na ňu iba škaredo pozrel a hneď bola ticho. Ľudia ma spoznávajú nielen v obchodoch, ale aj na ulici. Je to nepríjemné,“ posťažovala si.

Beáta vznik nezmyselných slov pripisuje stresu a všetkým, ktorí sa jej smejú, chce dokázať, že nie je hlúpa. „Skúsila by som si to znovu. Celé to bolo veľmi príjemné. Štáb aj Thomas Kamenár. Ale hlavne by som chcela celému Slovensku dokázať, že nie som hlúpa,“ povedala otvorene. Uvidíme, či sa televízia chopí šance na zvýšenie sledovanosti a pani Beáte dá možnosť vylepšiť si renomé.

 

Čítať viac...
Nahor