Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bárta vôbec netušil, že sa objaví v kampani Paneláku: Je to podvod na diváka!

Predstaviteľ Kordiaka nevedel, čo tvorcovia Paneláku chystajú. Mnohí diváci si myslia, že sa Bárta do seriálu skutočne vráti.

Vypomstí sa jej to? Televízia Joj a tvorcovia Paneláku sa rozhodli vybičovať záujem o denný seriál kontroverzným spôsobom. Ako do kampane tak do jednej z úvodných častí novej 15. série seriálu dostrihli obľúbenú postavu Kordiaka, ktorý sa zo seriálu pred rokmi vytratil. Využili pri tom zábery natočené s Alexandrom Bártom v minulosti. Herec však o ničom netušil.

Aj keď televízia má právo používať archívne zábery, je neštandardné, aby ich používala takýmto spôsobom. Bárta má za to, že mal byť o tejto aktivite televízie v rámci slušnosti a dobrých vzťahov informovaný. Myslí si, že dnes si už médiá robia, čo chcú. Neviem, čo mám na to povedať. Asi nič. To, že s tým niekto nemá problém a takto to zneužíva, je na jeho svedomí. Mňa sa nikto nič nepýtal. Nepamätám si, že by sa niekedy v minulosti stalo, že nejakého herca takto dostrihli. Ale na druhej strane ma to ani neprekvapuje. Nemôžem byť ani pohoršený, lebo dnes si médiá robia, čo chcú. Vytratila sa akási slušnosť,“ povedal herec pre Topky.

Aj práve pre dobré vzťahy so štábom či samotnou televíziou však Bárta nie je nahnevaný: No hoci mi to príde neférové, nemám na nich ťažké srdce. Dostal som od nich na začiatku šancu, ktorú si vážim. Nemienim sa s nimi doťahovať.“

Herec dodáva, že v tomto prípade budú oklamaní najmä diváci, keď zistia, že sa v seriáli postava Kordiaka objavovať naďalej nebude: „Nejde tu ani tak o to, že je to podvod na mňa, ako skôr podvod na diváka. Ale keď to ľudia uvidia, zistia, kde je pravda.“

Televízia zábery s Bártom využila pri jednom zo spotov kampane k 15. série Paneláku. Tá je postavená na nezmyselných spojeniach, ktoré sa môžu udiať len v sne. Nová séria má byť totiž tak dobrá, že sa o nej divákom bude aj snívať. Aj preto si televízia dovolila v kampani využiť zábery s Kordiakom.

Bárta sa však objaví aj v rámci reálneho deja v jednej z prvých častí novej sezóny seriálu. Tvorcovia ho dostrihli na pohrebe Jakuba Švehlu.

 

Čítať viac...
Nahor