Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Barrandov chce taktiež expandovať na Slovensko! Nahradí so slovenskou stanicou Markízu v DVB-T?

Ďalšia česká televízna skupina plánuje vstúpiť na Slovensko s vlastným kanálom.

Po Prime je Barrandov ďalšou televíziou, ktorá má ambíciu vstúpiť na slovenský trh. Skupina podľa zákulisných informácií pripravuje nový kanál, pričom si aktuálne nechala na Úrade priemyselného vlastníctva zaregistrovať známku Barrandov Family, ktorá naznačuje názov možnej novej stanice pre slovenské územie.

Barrandov v tejto chvíli informácie nepotvrdzuje ani nevyvracia, je však známe, že vedie rokovania s prevádzkovateľom slovenského terestriálneho vysielania, spoločnosťou Towercom. Z DVB-T od budúceho roka odchádzajú stanice Markíza, Doma a Dajto, pričom Towercom už skôr prisľúbil adekvátnu náhradu za tieto kanály. Pôvodne sa hovorilo o novej slovenskej stanici Prima Plus, česká televízna skupina nateraz do DVB-T nevstúpi. Barrandov Family môže byť pre Towercom novou alternatívou.

Barrandov plánuje vstup na Slovensko v čase, kedy české a slovenské kanály vo veľkom expandujú na susedný trh. Trend odštartovali Markíza a Nova so špecializovanými stanicami s prívlastkom International, veľký záujem však nevzbudili. Televízie ponúkajú rovnaký obsah ako materská stanica v čase, kedy im to umožňujú licenčné práva, akvizície a licencované programy nahrádzajú reprízovou vlastnou tvorbou.

Inak sa ku svojej stanici pre české územie postavila Joj. Jej Joj Family v niektorých slotoch kopíruje vysielanie materskej stanice, pričom niektoré programy ako Česko Slovensko má talent či Za sklom vysielala v spoločnej česko-slovenskej premiére. Zároveň však nakúpila akvizície, aktuálne na viaceré dni nasadila niekoľko okien s českými klasikami. Podobný prístup s kombináciou pôvodného a akvizičného programu plánuje zaviesť s novým slovenským kanálom Prima, jej Prima Plus by mala u nás začať vysielať už začiatkom budúceho roka.

Čítať viac...
Nahor