Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Banášová už pripravuje vlastnú talkshow v RTVS! Na TA3 skončila

Najpopulárnejšia moderátorská osobnosť sa ešte viac usadí v RTVS.

Talkshow Trochu inak prejde v tomto roku zmenou. Šou Adely Banášovej ukončila spoluprácu so spravodajskou televíziou TA3, ktorá pravidelne prinášala televízny záznam. Po novom sa usadí na obrazovke RTVS.

Verejnoprávna televízia potvrdila prípravu pilotného dielu tohto formátu, na ktorom sa chce koprodukčne podieľať so Slovenským národným divadlom. Talkshow bude aj naďalej prebiehať v jeho priestoroch. Pôvodne komornú diskusiu čakajú dramaturgické aj vizuálne zmeny, formát by mal byť už viac prispôsobený aj pre televízne vysielanie. „V týchto dňoch pripravujeme pilotný diel tohto formátu. V relácii by mal nastať posun v rôznych detailoch,“ povedala RTVS.

S divadelnou talkshow Trochu inak prišla Banášová v spolupráci s SND po tom, čo neuspela s vlastnou Adela Show na Markíze. Pôvodne pritom moderátorka neuvažovala nad tým, aby sa z divadla diskusia presunula aj na televíziu. „Ani neviem, či by som mala uvažovať o televíznej verzii. O to v princípe nejde,“ povedala v roku 2012 po potvrdení realizácie projektu Trochu inak. Ešte v roku 2013 sa TA3 dohodla s divadlom na prenášaní televízneho záznamu. Teraz talkshow, podľa všetkého, prinesie prienik medzi divadelným a televíznym formátom.

Výhodou divadelnej verzie talkshow je pre Banášovú najmä voľnosť vo výbere hostí a taktiež vo vedení rozhovorov. V minulosti už čelila kritike najmä pre hostí, ktorí vyznávali alternatívny spôsob života či medicíny. Najväčšiu kritiku si vypočula za rozhovor so šéfom združenia slovenských homeopatov, Vladimírom Petrocim, v rozhlasovej relácii Spojky na Rádiu Slovensko.

Čítať viac...
Nahor