Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Babovřesky 2 s prehľadom vyhrali celý deň, Inkognito však neoslabili! Odštartovali letné štruktúry

Televízie v pondelok nabehli na letné štruktúry, nie všetky programy prvého dňa leta uspeli.

Babovřesky sú jasným ťahákom Markízy, ktorý bez problémov zafungoval aj tento raz. Druhé pokračovanie komédie sa stalo jednoznačným najsledovanejším programom dňa, keď ho podľa našich informácií sledovalo až 11 % divákov s podielom 33,8 %. Pre televíziu ide o vysoký nadpriemer.

Napriek silnej komédii si to svoje a dokonca o čosi viac uhralo Inkognito, ktoré malo sledovať 7,5 % divákov s podielom 20,7 %. Relácia sa s touto sezónou rozlúčila uspokojivým výsledkom a potvrdila svoje postavenie v našom hodnotení celého ročníka.

Ako sme vás už informovali, Markíza v pondelok skúsila ďalší experiment v spravodajskom bloku, keď vypustila Rýchle Televízne noviny a po Športových novinách odvysielala skeč z Kredenca. Televízii sa však nepodarilo zamedziť odchodu divákov po skončení športových správ k Joj, tzv. Kredenc špeciál dosiahol podiel pod 21 % (podrobnejšie v tomto článku), čo je ešte menej ako mávajú krátke správy. Tie sa však vysielajú až po brejku pred počasím. Blízko seba boli opäť hlavné spravodajstvá, Televízne noviny uhrali podiel pod 32 %, Noviny Joj na ne strácali pol ratingu a v podieli atakovali 27 %.

Televízie tiež ponúkli prvé programy z letnej štruktúry. Joj zatiaľ nevyšla stávka na podvečernú dvojičku Súdna sieň a Aféry, hýbala sa okolo 11 – 12 %. Dome rozpačito odštartoval jeden z hlavných seriálov leta Hriešny zoznam, prvá časť vysielaná v čase po 20:30, v ktorom bude seriál pravidelne bežať, dosiahla podiel len nad 3 %, druhá sa dvihla na 4,5 %. Tak ako sa Dome nevydaril návrat Doktorov tak s ďalším pokusom neuspel ani neúspešný seriál Joj Vdova, dve časti na Wau sa hýbali len okolo percenta. Výrazne lepšie na tom bola Plus, ktorej Profesionáli skončili nad 7 %, kriminálky CSI dosiahli nad 4 a 5 %. V tomto čase však bolo najvyššie Dajto s filmom Parchanti a podielom pod 7 %.

Čítať viac...
Nahor