Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Babiš finalizuje svoj veľký plán: Tajné ovládnutie Primy už má byť dohodnuté!

Andrejovi Babišovi chýbala v portfóliu len televízia, to môže byť čoskoro minulosťou.

V hre boli tri veľké televízie a Andrej Babiš si nakoniec vybral. Kým pôvodne sa mal jeho záujem výrazne upriamiť na Novu, ktorá je svojím postom televízneho lídra blízka Babišovej náture, nakoniec mal dohodu uzavrieť v Prime. Informuje o tom Slobodné fórum, podľa ktorého je už pol roka uzavretá zmluva o odpredaji polovičného podielu. Už má podpísanú zmluvu a budúcej zmluve na nákup 50 % Primy,“ povedal pre internetový denník zdroj blízky vedeniu televízie. Peniaze by už mali byť u súčasných majiteľov televízie.

Denník tiež uvádza, že vplyv Babiša v Prime je cítiť už teraz. Najväčší priestor ma dostávať napríklad v politickej diskusii Partia, kde mal svojím výskytom predbehnúť aj prezidenta Miloša Zemana či premiéra Bohuslava Sobotku. Dôkazom prepojenia minimálne obchodných aktivít Primy a mediálnej spoločnosti Mafra, ktorú Babiš vlastní, sú sponzorské odkazy na mediálne tituly Mafry vo vysielaní televízie, do očí bijúci bol výskyt týždenníka Téma rovno v niekoľkých reportážach Správ FTV Prima.

Práve bohaté mediálne portfólio Andreja Babiša sa podľa viacerých stalo kľúčom k úspechu strany ANO v ostatných voľbách. Babiš sa k tomu netajil, že chce získať aj televíziu „najlepšie Novu alebo Primu“. Do úvahy mal prichádzať aj Barrandov. Ako sme už spomínali, najväčší záujem mal mať práve o Novu ako lídra trhu, od tejto kúpy ho mal odhovárať Vladimír Železný. Ten mal pre Babiša pripraviť analýzu, podľa ktorej najvýhodnejšou transakciou ako z pohľadu dosahu a veľkosti média tak investícií mala byť kúpa Primy.

Zaujímavosťou je, že o Primu už dlhšie prejavuje záujem nielen Babiš, keď po televízii pokukovalo aj J&T. Na Novu si zas robila zálusk Penta, ktorá sa mala v roku 2013 pokúšať aj o zisk Markízy. So CME prebiehali veľmi aktívne rokovania, no neskončili dohodou. „Nenadobudli sme finálny dojem, že oni sú pripravení predávať a odchádzať z tohto trhu,“ povedal bývalý hovorca Penty, Martin Danko. Zároveň uviedol, že dnes už Penta záujem o Markízu nemá.

 

Čítať viac...
Nahor