Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Atraktívny futbal s Nemcami odvysiela Joj na hlavnom kanáli, presunie a predĺži Krimi!

Posledná májová nedeľa môže patriť Joj, spoločne s Pluskou zároveň chystá futbalový víkend.

Až trojicu prípravných zápasov Slovákov pred futbalovým EUROm 2016 nakoniec odvysiela televízna dvojka. Na záver mája pripravuje futbalový víkend rozdelený medzi jej dve najsilnejšie stanice.

Otvorí ho Plus v piatok 27. mája, kedy o 17:30 začne prípravný zápas Slovenska proti Gruzínsku. Po skončení futbalu nabehne stanica do klasického režimu so Simpsonovcami a v komediálnom pásme v daný týždeň už Profesionálov tradične vystrieda sitkom Hoď svišťom.

Výrazne sa televízna dvojka vyzbrojila v poslednú májovú nedeľu 29. mája. Na hlavnej Joj sa od 17:35 chystá vysielať duel Slovákov proti aktuálnym majstrom sveta Nemcom z modernej arény v Augsburgu. Zápas začínajúci podvečer zasiahne do spravodajského pásma, čo sa Joj rozhodla vyriešiť mimoriadnym režimom.

Na hlavnom kanáli budú v spomínanú nedeľu chýbať Krimi, ktoré si však zaspomínajú na časy, kedy sa vysielali na menšej Plus. Dostanú špeciálne nastavenie, nakoľko majú začať už o 18:30 a majú trvať celú hodinu do 19:30.

Okrem atraktívneho futbalu, po ktorom Joj prejde hneď na hlavné správy chce byť televízia silná aj večer. Na rovnakú nedeľu totiž naplánovala kinopremiéru Rivali, ktorá je skutočným príbehom bývalého pretekára F1 Nikiho Laudu. Film sa dočkal mimoriadne pozitívnej odozvy. S kampaňou na film začala Joj už prakticky tri týždne pred jej vysielaním (prvé promo v tomto článku).

Joj získala atraktívne futbalové práva ako platinový partner Slovenského futbalového zväzu. Súčasťou balíka bola okrem prípravných zápasov slovenskej reprezentácie aj anketa Futbalista roka, ktorú prevzala Joj od RTVS, pričom ju vysielala v netradičnom čase už o 17-tej. Čísla jej nepriniesla, zato prvý prípravný zápas áno, keď duel s Írmi na Plus prevalcoval v druhej polovici všetky stanice. Posledný „prípravák“ našich futbalistov so Severným Írskom 4. júna by mala odvysielať na jednej zo staníc Markíza.

Foto: SFZ

Čítať viac...
Nahor