Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Asociácia vysielateľov má nové vedenie, prezidentom sa stal riaditeľ Joj

Vysielatelia si na pravidelnom zasadnutí členov Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc  (ANRTS) zvolila nové vedenie. Novým prezidentom asociácie sa stal generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, ktorý v predošlom období zastával pozíciu viceprezidenta pre televíznu sekciu. V pozícii nahradil bývalého generálneho riaditeľa Fun Rádia, Patrika Zimana.

„Ďakujem veľmi pekne členom Asociácie za prejavenú dôveru. Je to pre mňa cťou a rovnako záväzkom úspešne presadiť dôležité témy, ktoré nás v budúcnosti čakajú,“ povedal po zvolení za prezidenta Grega.

Viceprezidentom pre televíznu sekciu sa stal Matthias Settele, generálny riaditeľ Markízy, pre rádiovú sekciu zas Ivan Antala, generálny riaditeľ Rádia Expres. Členmi Rady Asociácie sú Rastislav Dutka za Fun Rádio, Tatiana Ďuricová za rádio Europa 2, Juraj Spechuľák z Rádia Lumen, Rastislav Lehotský za Rádio SiTy, Igor Čekirda za TA3 a Tomáš Kapusta za rádio Jemné. V tomto zložení budú členovia pôsobiť najbližšie trojročné funkčné obdobie – október 2017 až 2020.

Asociácia na jesennom kongrese ďalej prijala troch nových členov, a to spoločnosti zastupujúce Rádio Kiss, Trnavské rádio a Rádio Piešťany. Celkovo tak aktuálne reprezentuje devätnásť členov na poli súkromného rádiového a televízneho vysielania ( 16 rádií a 3 televízne stanice).

Ako Asociácia nezávislých rozhlasových staníc (ANRS) existuje od roku 1992, na podporu duálneho vysielania v SR a jej cieľom bolo hľadať spoločné riešenia problémov pri prevádzkovaní rozhlasového vysielania. V roku 1997 Asociácia zmenila názov do dnešnej podoby po prijatí televíznych členov.  Mimo iné zastupuje súkromných vysielateľov smerom k štátnej správe, predovšetkým pri lobingu súvisiacom so zmenou legislatívy, či autorským zväzom.

Čítať viac...
Nahor