Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Apríl na staniciach Markízy: Rodinné prípady pokračujú, Dajto s novou westernovou kriminálkou

Na Dajto bude záhadne miznúť a zároveň sa objavovať Partička. Na nedeľný prime-time zároveň zaradí úspešný americký seriál Longmire.

Poznáme prvé plány Markízy a jej staníc na štvrtý mesiac v roku. Hlavný kanál neprinesie prakticky žiadne zmeny oproti súčasnému nastaveniu. V hlavnom vysielacom čase pokračuje Búrlivé víno, ktoré sa po zaradení šou Hlas na stredu vysiela okrem pondelka, utorka a štvrtka aj v piatky. Po najsledovanejšom seriáli na Slovensku budú aj v apríli nasledovať Rodinné prípady, tie televízii prinášajú neraz vlažné výsledky. Zdá sa, že má Markíza natočený dostatok dielov, i keď už teraz nepravidelne vymení premiérovú časť za reprízovú. Seriál sa pri tom na Markíze vysiela iba od januára tohto roka. Televízia zmení aj obednú kriminálku, v pásme seriálov o 12:00 vystrieda Odložený prípad Kobru 11.

Ako sme vás už informovali, Doma už od konca marca vymení svoj najúspešnejší titul, telenovlu Sila, za nový dramatický seriál Fatmagül. Dvomi časťami za sebou obsadí pondelňajší až štvrtkový čas od 21:30. Inak vo vysielaní pokračujú všetky zabehnuté telenovely. V sobotnom a nedeľnom programe končí seriál Stratená duša, od konca apríla by ju v obednom slote televízie mal nahradiť seriál 90210: Nová generácia. Ten už vysielala v roku 2009 Markíza, s veľkým úspechom u divákov sa však nestretol, keď ho televízia zo sobotného popoludnia presunula na ráno.

Dajto bude pokračovať v trende preberania programu po zrušenej stanici Fooor. V prvej polovici mesiaca sa vo vysielaní objaví seriál Fotrove husté hlášky. Nasadený bude od pondelka do piatku okolo druhej hodiny poobede, kedy nahradí Teóriu veľkého tresku. V reprízach by sa mal objavovať aj po siedmej večer. Práve v tomto čase bude Dajto striedať hneď niekoľko titulov. Pravidelne budú v čase po 18:50 vo vysielaní rotovať Partička, Teória veľkého tresku, Dva a pol chlapa a v prvej polovici mesiaca aj spomínaný seriál z Fooor. Dajto tak nebude mať stabilný predvečerný program. Partička však ostáva pevne vo vysielaní od pondelka do piatku o 15:20, Teória veľkého tresku od druhej polovici apríla opäť o 13:55.

Na nedeľný prime-time chystá Dajto novinku. Seriál Strážca poriadku v poslednú aprílovú nedeľu nahradí úspešný westernový dramatický seriál Longmire. Ten sa káblovej a satelitnej televízii A&E vysiela od roku 2012, odvysielaných bolo zatiaľ v dvoch sériách 23 epizód. Televízia už avizuje pokračovanie seriálu. Zaujímavosťou je, že na A&E je seriál vyslovene letným seriálom, obe série televízia odvysielala v priebehu mája či júna do konca augusta.

Čítať viac...
Nahor