Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ani na Denníku N vám neprejde všetko: Naivný blog sa stal terčom kritiky!

Blog Martiny Bednárovej bol kritizovaný viac než to, čo kritizovala sama.

Ako to už býva, fanúšikovia hodnotovejších médií či projektov bývajú aj viac angažovaní, o čom sa presvedčila blogerka na Denníku N, Martina Bednárová. Tá sa pustila do Fun rádia pre zdieľanie odkazu nevhodného pre maloletých na jeho facebookovom profile.

Bednárová v príspevku „Hanba slovenského rádia na sociálnej sieti“ skritizovala rádio pre zverejnenie odkazu vhodného až od 18 rokov na stránke, ktorej fanúšikmi sú prevažne mladšie ročníky často pod hranicou osemnástich rokov. Zároveň tiež podčiarkla status k odkazu, ktorého forma skôr nabádala čitateľov ku klikom než odrádzala.

Kritizovaný príspevok Fun rádia
fun radio kritizovany prospevok komunisticka eroticka abeceda

Bednárovej prinieslo uverejnenie blogu skôr kritické reakcie. Blogerka sa totiž pozastavila nad niečím, čo je už dnes tak bežné ako sociálne orientovaný volič a pustila sa do naivného moralizovania sa neveľmi šťastným odkazovaním na výroky profesorov vysokej školy.

Všetci poznáme účel prvoplánových článkov, facebookových statusov a lacných projektov, za ktorých účelom je nahnať čo najviac klikov. Upozornenie na tento fakt je cenným len v momente, ak dôjde k prelomeniu ešte ďalšej hranice vedúcej k prehĺbeniu plytkosti takejto stratégie. Na druhej strane, ľahké, rýchle či šteklivé senzácie zaberali vždy, menila sa iba forma ich šírenia. Odhalená ženská noha aj bez zásahu depilátora nadchla stredovekého muža viac než príbehy o rytieroch. Témy s nádychom sexu zvýšia čítanosť článku na akomkoľvek webe. A že sa niekto urazí? Veď sa nedá vyhovieť každému! Ak máme problém, tak ten, prečo už väčšinu polôh z komunistickej abecedy lásky poznajú aj deti, ktoré zaspávajú s plyšákom.

Čítať viac...
Nahor