Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Andy Kraus prehovoril o ZOO: Očakávania nenapĺňa, škodí aj Dovidenia, stará mama! (+reakcia JOJ)

Dvorný scenárista Jojky otvorene prehovoril o výkonnosti jeho nového sitkomu.

Sitkom Dovidenia, stará mama je na obrazovke druhý mesiac a svoje výkony, zdá sa, postupne stabilizoval. Hýbe sa pravidelne medzi 4 až 5 ratingami, v podieli sa zvyčajne pohybuje okolo priemeru Joj, vie aj vyskočiť aj vyššie ale aj klesnúť. V priamej konkurencii už dokázal predbehnúť aj markizácke Búrlivé víno.

To, ako zatiaľ vidí výkonnosť seriálu, bilancoval pre Stratégie jeho tvorca Andy Kraus. Aj keď sa priamo k spokojnosti s výsledkami nevyjadril, nemálo sa rozhovoril o spokojnosti s nasadením. Problémový má byť totiž vysielací čas. Spokojný som s výsledkom toho, čo sme urobili. Možno trošku menej som spokojný s tým, kedy je seriál nasadený. Lebo je to neskoro. Situácia bola pre nás trochu nepríjemná v tom, že pôvodné nasadenie programu bolo plánované pred hlavným spravodajstvom v podvečernom slote, teda na 18. hodinu,“ hovorí. Úspech šou Moja mama varí lepšie ako tvoja však tento priestor zabral, čo rešpektoval.

Aj keď by Starú mamu videl v lepšom čase, najväčší problém má s tým, čo ide pred ňou. Sitkomu predchádza rodinný seriál Danice Hričovej (Halákovej) ZOO, ktorý podľa Krausa zaostáva za očakávaniami. „Nemal by som s tým problém, lenže vždy je dôležitá nábehová krivka z predchádzajúceho programu. A tým, že z môjho pohľadu ZOO nenapĺňa očakávania, ktoré Jojka mala, škodí to tak trochu aj nášmu seriálu,“ povedal otvorene. V nasledujúcej časti rozhovoru sa tiež vyjadril, že sa Zoo podľa jeho názoru trápi.

Napriek nespokojnosti s nasadením a tiež nábehom po Zoo Kraus hovorí, že dobrý produkt si diváci nájdu. „Seriálu to síce (nasadenie, pozn. r.) nepomáha, ale myslím, že keď je niečo dobré, tak si to divák nájde v hocijakom čase,“ pokračuje. Výkony sitkomu sú ale zatiaľ skôr vlažné, Joj ale trápiť nemusia.

Joj tak zle situáciu Zoo nevidí. Nenaplnené očakávania s jej hlavným seriálom jari nepripúšťa. Rovnako tak kladne vníma výkony Dovidenia, stará mama. „Pre televíziu JOJ sú rodinný seriál ZOO i sitcom Dovidenia, stará mama úspešnými formátmi tejto sezóny,“ vyjadrila sa hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová.

Zaujímavosťou je, že Joj skúša sitkom Dovidenia, stará mama nasadiť do accessu, na ktorý bol pôvodne plánovaný. Robí tak v soboty o 17:40, kedy ale vysiela reprízy. Seriálu sa tam vôbec nedarí.

Dovidenia, stará mama čaká nová konkurencia. Už od tohto týždňa sa periodicita sitkomu znížila na jednu epizódu za týždeň v utorky, keď na stredy nastúpilo Siedme nebo, za ktoré príde novinka Taký je život. Od budúceho týždňa zároveň čaká seriál nová konkurencia. Búrlivé víno sa totiž presúva na 17:50 a čeliť bude musieť Farme, čo bude ťažšia skúška.

Čítať viac...
Nahor