Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Rádio

Andrej Wallner prechádza do ranného vysielania, RTVS chce výrazne oživiť Dobré ráno, Slovensko!

Rádio Slovensko vo svojom rannom vysielaní predstaví novinku – od 1. februára nasadzuje do Dobré ráno, Slovensko moderátorské dvojice.

Prvú moderátorskú dvojicu vytvoria stabilní ranní moderátori Ivana Ilgová a Roman Bomboš. Spoločne vo verejnoprávnom rozhlase pôsobia už 22 rokov, ranné moderovanie vo dvojici bude pre nich skúsenosťou.

Bomboš prišiel do Slovenského rozhlasu ako čerstvo vyštudovaný učiteľ, Ilgová v tom čase pracovala v mládežníckom vysielaní Štúdio Forte a čerstvého kolegu v rozhlase zaúčala. „Vo dvojici sa to ťahá lepšie – to bola prvá vec, ktorá ma po tejto ponuke napadla. S Romanom sme pomaly už ako manželia, poznáme sa skrz naskrz, dokonca roky sedíme v jednej kancelárii,“ hovorí Ilgová. „S Ivanou sa budem cítiť bezpečne – asi ako keď si sadáte do auta k vodičovi, ktorému dôverujete. V éteri medzi nami funguje spoločná chémia a verím, že budeme pre poslucháčov dostatočne príťažliví, čo je zasa fyzika. Matematicky to bude 1 plus 1 a tým pádom aj znásobená kvalita,“ dopĺňa Bomboš.

Do druhej dvojice zakomponuje RTVS svoju minuloročnú akvizíciu Andreja Wallnera z Rádia Expres. Moderátorský pár s ním bude tvoriť Petra Bernasovská. Obaja si podľa telerozhlasu už na prvom skúšobnom vysielaní „sadli“.

Bernasovská je súčasťou moderátorského tímu Rádia Slovensko už takmer 4 roky, predtým pracovala v Exprese, kde spoznala s Wallnerom. „Vždy sa mi páčilo Andrejove vysielanie, pretože má zmysel pre humor. Na našu spoluprácu sa veľmi teším a podľa prvých skúšok sme si ako kolegovia v éteri veľmi sadli,“ hovorí moderátorka.

Pre Wallnera bol jeho minuloročný príchod do Rádia Slovensko veľkou výzvou. „Ponuka moderovať ranné vysielanie pre mňa zároveň predstavuje veľkú zodpovednosť a vážim si dôveru, ktorú do mňa moji kolegovia vložili. Petru vnímam ako veľkú profesionálku, poznám jej prácu, jej štýl moderovania a tiež zmysel pre humor. Veľmi sa našu spoluprácu teším,“ uzatvára.

Ivana Ilgová a Roman Bomboš budú po novom Dobré ráno, Slovensko moderovať spoločne
Petra bernasovska andrej wallner

Od moderátorských dvojíc Rádio Slovensko očakáva oživenie ranného vysielania. „Roman Bomboš je pre mnohých poslucháčov neodmysliteľným ranným hlasom, keďže ranné vysielanie moderuje už 12 rokov. Výsledky aktuálnych prieskumov nám ukázali, že patrí medzi najlepšie rozpoznateľné hlasy Rádia Slovensko. Spolu s Ivanou Ilgovou si už vyskúšali moderovanie vo dvojici – išlo nielen o skúšobné vysielanie, ale vo dvojici moderovali naše špeciálne vysielania. Ukázalo sa, že tento štýl moderovania priniesol do ranného vysielania novú energiu, dynamickosť a príjemne ho oživil,“ hovorí šéfdramaturgička Rádia Slovensko Martina Kubániová.

„Petra Bernasovská rovnako ako Roman Bomboš vychádza v prieskumoch ako ďalší veľmi dobre identifikovateľný moderátorský hlas, sme preto radi, že sme jej mohli poskytnúť väčší priestor. Pevne verím, že ranné vysielanie bude pre poslucháčov príjemným spoločníkom pri ich rannom zobúdzaní,“ uzatvára Kubániová.

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor