Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

#allforjan: Posledný článok zavraždeného novinára Jána Kuciaka bude publikovaný medzinárodne

V Bratislave vznikne špeciálny Newsroom v spolupráci s medzinárodným tímom novinárov, ktorý bude pokračovať v investigatíve.

Posledný Článok, na ktorom pracoval zavraždený slovenský novinár Ján Kuciak pre Aktuality.sk bude dnes publikovaný vo všetkých spravodajských médiách Ringier Axel Springer Media AG, ako aj v médiách Axel Springer SE a Ringier AG. Článok spolu s editoriálom Petra Bárdyho, šéfredaktora Aktuality.sk, bude taktiež sprístupnený pre medzinárodnú publikáciu.

Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová boli nájdení mŕtvi v ich dome v nedeľu, 25.februára 2018. Pre investigatívny tím Aktuality.sk, ktorý patrí pod spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia,  pracoval od roku 2015.

Na jeho pamiatku bol vytvorený Hastag: #allforjan. Digitálnu kondolenčnú knihu je možné nájsť na www.allforjan.com

V jeho poslednom článku pracoval Ján Kuciak na podozreniach z podvodných platieb EU Fondov v rámci daňového systému medzi Slovenskom a Talianskom, ktoré boli prepojené na ‘Ndrangheta skupinu organizovaného zločinu. Na tomto prípade spolupracoval s Českým centrom pre investigatívnu žurnalistiku Investigace.cz, talianskou novinárskou organizáciou Investigative Project of Italy a medzinárodnou organizáciou Organized Crime and Corruption Reporting Project.

Publikovaním tohto článku vo vedúcich spravodajských médiách ako napríklad  Bild, Welt, Blick, Le Temps, Politico, Business Insider, Newsweek, Blic, Blikk, Fakt a Nový Čas, chce spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG a jej akcionári zabezpečiť maximálne zviditeľnenie dôležitej práce Jána Kuciaka a jeho kolegov z investigatívneho tímu.

V Bratislave bude zriadený špeciálny newsroom , v ktorom budú pracovať tí najlepší investigatívni novinári zo spoločnosti Ringier Axel Springer Media, Axel Springer SE and Ringier AG, aby pokračovali vo vyšetrovaniach Jána Kuciaka

Mark Dekan, CEO Ringer Axel Springer Media AG: Publikovanie tohto článku neprivedie Jána a Martinu späť k životu. Taktiež to ich rodinám a kamarátom nevysvetlí to, čo sa žiaľ vysvetliť nedá. Vyjadruje to však rešpekt voči samotnému Jánovi Kuciakovi, ktorý riskoval jeho vlastný život na to, aby tieto fakty objasnil. Týmto chceme dať najavo to, že nás nikto ako nezávislých vydavateľov nezastraší. Momentálne dávame dokopy investigatívny newsroom, aby sme mohli pokračovať v Jánovej práci. Budeme aj naďalej pokračovať v boji za slobodu slova a prejavu, dodržiavanie zákonov a demokraciu.

Peter Bárdy, Editor-in-Chief Aktuality.sk: Ak bolo cieľom tohto zločinu odradenie nezávislého vydavateľa akým je Ringier Axel Springer Slovakia, od odhalenia akýchkoľvek priestupkov a neprávostí, musíme povedať len jednu vec: Nikdy nás nezastrašíte!

Čítať viac...
Nahor