Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Akvizičným novinkám sa nedarí! Joj potápa čas o 18-tej, Markíza s ďalším pokusom

Televíznu dvojku poznačuje pokles výkonov v accesse, čo jej znižuje hodnoty nasledujúcich spravodajských relácií. Markíza s ďalšou úpravou v spravodajskom bloku, oslabila servis o počasí.

Rozpačité výkony letných štruktúr sa prehlbujú. V televíziách sa striedajú pocity úspechu s tými neúspešnými a ich intenzita narastá. Markíza aj Joj musia riešiť problémy.

Lídrovi nevyšiel ťah s nasadením veľkého seriálu BBC Mušketieri. Po intenzívnej kampani, v ktorej sa snažil cieliť na univerzálnejšieho diváka, zaznamenal ďalší neúspech, keď seriál s prvou štvrtkovou časťou padol pod 19 %, s druhou uhral rovnú dvadsiatku. Ratingy oproti utorku celkovo klesli, pre porovnanie s prvým dňom je tak smerodajný podiel na trhu. Pre korektnejšie porovnávanie aj tento raz udávame výkony bez započítania archívnej sledovanosti rovnako ako v utorok. Mušketieri si tak udržali obdobný výkon, no Markízu ťahajú nemálo nadol.

Joj má taktiež problém, nakoľko ani jej nezafungovala akvizičná novinka. Seriál Taxi Brooklyn padol na 13 %. Kuriér oproti utorku klesol len mierne s podielom nad 16 %. Joj sa dostala do vedenia s neskoršou ponukou, keď Geissenovci dosiahli share nad 16 % a krimi Sherlock a Watsonová na Markíze uhralo podiel len nad 13 %.

Televízna dvojka musí opäť raz ratovať slot okolo 18-tej hodiny. Aféry v ňom skončili po dvoch častiach no ani Súdna sieň sa zatiaľ nechytá. Vo štvrtok oproti strede klesla a ešte viac klesli Krimi, ktoré ovplyvnili aj výkon Novín Joj. Tie atakovali podiel len 23 %, kým Televízne noviny sa blížili k 35 %. Markíza po druhý raz vyskúšala zaradiť druhý brejk v devätnástej hodine do hĺbky hlavného spravodajstva a vysunúť začiatok Športových novín, tie sa aj vďaka tomu stali najsledovanejším programom dňa, keď ako jediné dosiahli na sedem ratingov. Už len toto číslo ako včerajšie maximum podčiarkuje, ako málo divákov bolo vo štvrtok pri obrazovke.

Zmenu líder urobil s nasledujúcim programom. Záver Novín Joj sa totiž rozhodol neprekrývať Kredencom špeciál ale natiahnutím Športových novín. Skeč z Kredenca však zo spravodajského pásma nevypustil, zaradil ho však až za brejk pred Počasie, čím ale oslabil túto reláciu. Tá padla až pod 20 %, Najlepšie počasie získalo podiel nad 24 %.

Z menších staníc bola večer najvyššie Plus, Profesionáli uhrali 7,5 %, Slečna zamilovaná prekročila 8 %. Dajto s Kráľom zabijakov dosiahlo nad 5 %, Hriešny zoznam padol pod štyri percentá. Výkon zlepšila Cudzinka, ktorá prekročila 6 %.

Čítať viac...
Nahor