Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aktuálne: RTVS už má finišovať s novou grafikou! Kedy ju chce nasadiť?

Ticho okolo avizovanej novej staničnej grafiky Jednotky a Dvojky RTVS by mohlo byť čoskoro prelomené.

Ešte koncom decembra mala odovzdať česká spoločnosť Oficina novú grafiku televíznych okruhov Jednotka a Dvojka verejnoprávnej RTVS. Tá ju následne začala integrovať do vlastných systémov. Celkovo RTVS stáli všetky úkony spojené s výrobou novej grafiky od spoločnosti Oficina 97 302,02 eur bez DPH.

Telerozhlas mal pôvodne ambíciu oznámiť podrobnosti o novej grafike už v priebehu januára 2015, no nakoniec tak nespravil. „Projekt je momentálne v prípravnej fáze. Nakoľko jeho implementácia zahŕňa činnosť niekoľkých sekcií v rámci interných procesov televízie, kým nebudeme o konkrétnych termínoch tohto projektu rozhodnutí, nebudeme konkretizovať detaily jeho spustenia,“ povedala ešte v marci Dominika Šulková z marketingu RTVS. Podľa našich informácií by už však mali byť práce vo finále.

Ďalšie informácie z prostredia televízie hovoria, že s nasadením novej grafiky ráta už na máj. Stať by sa tak mohlo dokonca už 1. mája, kedy štartuje hokejový šampionát a pri obrazovke RTVS je sústredených najviac divákov za celý rok. V tejto chvíli však nie je jasné, či zatiaľ pôjde len o hokejový ident tak ako to bolo pred rokom, alebo RTVS nasadí kompletný redizajn od firmy Oficina. Televízia pre túto chvíľu nechcela nič konkretizovať.

Čítať viac...
Nahor