Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Plesník už opäť komentuje! Má za sebou prvé vysielania po alkoholickom škandále

Dlhoročný komentátor RTVS sa po mesiacoch vrátil ku komentovaniu.

Ján Plesník je späť za mikrofónom. Komentátor, ktorý strávil dlhých 34 rokov vo verejnoprávnej televízii, si po mesiacoch našiel nové miesto.

O komentátora už krátko po alkoholickom škandále prejavilo záujem viacero športových kanálov. Najintenzívnejšie sa pri tom už v priebehu februára rozoberala spolupráca s televíziou Slovak Sport TV, v médiách sa však v tom čase objavila informácia, že sa komentátor s televíziou nevedel dohodnúť na peniazoch. Dnes je už tento problém, zdá sa, vyriešený.

Plesník sa už totiž v ostatnom čase začal objavovať ako komentátor práve vo vysielaní Slovak Sportu. Stalo sa tak približne tri mesiace po tom, čo začiatkom februára deň po škandále odišiel z RTVS. Za tip ďakujeme čitateľovi Mediaboom.sk, Dominikovi.

Ani do telerozhlasu pri tom Plesník nemá dvere úplne zatvorené. Šéf športu RTVS, Marcel Merčiak už v marci na odovzdávaní cien OTO vyjadril nádej, že sa cesty televízie a Plesníka rozišli len na krátky čas a rovnako vieru, že sa čoskoro spoločne opäť ocitnú v jednom komentátorskom tíme.

K téme: Podivnosti okolo Plesníkovho konca kariéry: Výpoveď už mal na stole, prečo ho opitého pustili do vysielania?

Okolo Plesníkovho konca kariéry okrem mediálneho humbuku nastala aj zvláštna atmosféra. Portál Mediaboom.sk upozornil na to, že okrem Plesníka pochybila aj samotná RTVS. Je totiž nanajvýš zarážajúce, ako opitého komentátora mohla pustiť do vysielania a nechať ho pod vplyvom alkoholu komentovať tak dlhý čas. Keby chcela, svoju dlhoročnú tvár mohla od prvého škandálu v jej kariére uchrániť. Nešlo pri tom iba o Plesníka, bolo rovnako v jej záujme nepoškodiť imidž svojho komentátorského tímu.

Nakoniec sa nad tým pozastavil aj sám Plesník. „Riaditeľ RTVS Václav Mika či Marcel Merčiak to tiež nechápali. Mali to riešiť okamžite a neprerástlo by to až do takého rozmeru. Ale zas nebola by až taká zábava na Slovensku. Stalo sa, čo sa stalo. Ja som to v plnej miere zobral na seba. Človek by v takej situácii mal byť rovný, nemal by byť krivák a vyhovárať alebo klamať. Moji spolupracovníci mohli tomu určite zabrániť,“ povedal komentátor v marcovom rozhovore pre Rádio Expres.

Či mu chcel ublížiť niekto schválne, je otázne. „V televízii som pracoval 34 rokov. Za mnou je kopa práce, za ktorú sa nemusím hanbiť. Ja som inak veselý človek. Neprajníkov mám minimum a zároveň som nekonfliktný typ,“ povedal tiež komentátor. (citáty z Topky.sk)

Foto: RTVS, cas.sk

Čítať viac...
Nahor