Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aktuálne: Markíza reaguje na úspech Vinárov, expresne nasadzuje premiérovú Svokru! (promo)

Televízia si z trojice nefungujúcich slotov prvého týždňa vybrala na liečenie ten, v ktorom neuspela popri zdarnému uvedeniu Vinárov na Joj.

S prvými zmenami letného programu začína prichádzať už aj televízny líder. Ten v závere týždňa nasleduje vlastný trend z tohto roka a opäť raz reaguje na konkurenčnú Joj. Tej sa z prvého prázdninového týždňa nadpriemerne vydaril štart Vinárov a práve tých sa rozhodla Markíza oslabiť.

Napriek tomu, že lídrovi veľmi podobne dopadol utorok aj štvrtok s Mušketiermi a rovnako aj streda s filmom Diana, zmenu robí práve v stredajšom prime-time, kde odštartovali Vinári. Jedine v tomto dni je pritom jej úspech veľmi premenlivý, nakoľko vysiela filmy, ktoré mávajú rôznu výkonnosť. Markíza rýchlou programovou zmenou nasadzuje na stredy o 20:30 Svokru a to rovno jej premiérové časti. V piatok večer začala rotovať vo vysielaní upútavku, dá sa z nej špekulovať, že chce Svokru vysielať v stredy pravidelne, nielen jednorázovo.

Aj tento raz líder upútava na extrémne vydanie šou, ku ktorým sa začína čoraz viac uchyľovať nielen v prípade Svokry ale aj druhej reality šou Zámena manželiek. Markíza pritvrdzuje v obsahu týchto programov napriek dávnejšiemu rozhodnutiu prinášať rodinnejšie ladený obsah s odklonom od extrémov, ktoré v roku 2013 prestali fungovať. Líder aktuálne promuje epizódu 12 rokov týranej matky s piatimi deťmi, pričom naznačuje, že jedno z jej potomkov už bude čoskoro rodičom. V upútavke nechýba krik a napätie.

Markíza prichádza so zmenou hneď po prvom večeri Vinárov. Nepočká tak týždeň na ich ďalšie výkony, úvodná časť projektov zvykne mať po silnej kampani zvýšenú pozornosť divákov. Už v pondelok bude českému seriálu konkurovať výrazne tlačená druhá séria Vo štvorici po Slovensku a sčasti Kameňák 4. V stredu pobeží spomínaná premiérová Svokra, čo bude po nej nasledovať, je teraz otázne. Pôvodne v tomto čase mala vysielať romantickú komédiu Záložný plán.

Po novom nájdeme u televíznej jednotky v letnej komerčne slabej sezóne až dva premiérové pôvodné formáty. Televízie sa tomu vyhýbajú pre neefektívnosť nákladov.

Ide už o nespočetnú zmenu programu či nastavenia, ktorú robí Markíza v reakcii na konkurenciu. Na začiatku roka pre štart Divokých koní odštartovala skôr Búrlivé víno, než plánovala, programovou zmenou neraz zareagovala na Tanec snov, program menila aj pri štarte Kolabsu. Líder sa tiež nechal Joj inšpirovať pri nasadzovaní troch brejkov do hlavného programu, po pár pokusoch televíznej dvojky zaviedla Markíza tento model natrvalo. Najnovšie robí pokusy v spravodajskom pásme, zmenila nastavenie druhého brejku v devätnástej hodine, na rôznych miestach skúša umiestnenie skečov z Kredencu – po Športových novinách či pred Počasím. Vysúva tiež viac začiatok večerného programu za pol deviatu, kedy jej Joj uberá s Najlepším počasím.

Čítať viac...
Nahor