Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Internetom sa šíri hrôzostrašné video z havárie Rickyho Martina: Ide o nechutný podvod! (aktualizácia)

Video, ktoré tisícom fanúšikov speváka spôsobilo smútok, je definitívne podvrh. Spevák už dal sám o sebe vedieť. AKTUALIZOVANÉ.

21:30: Spevák už sám prostredníctvom sociálnych sietí pozdravil svojich fanúšikov. V dobrej nálade pridal na Instagram a vyzdieľal prostredníctvom Twitteru a Facebooku fotografiu pláže s odkazom: Hello from #heaven.“ Na Twitteri pridal aj vyletnených či smejúcich sa smajlíkov.

Hello from #heaven.

A photo posted by Ricky (@ricky_martin) on

19:42: Video, ktoré priniesol portál Primer Impacto, je definitívne podvrh. Dokazuje to fakt, že záznam nehody, pri ktorej mal podľa portálu skonať známy spevák Ricky Martin, vznikol ešte koncom roka 2014. Nehoda sa stala v Kapskom meste. Ide tak o ďalší nechutný podvrh, ktorým si zvýšili čítanosť hneď dva zahraničné weby. Okrem spomínaného Primer Impacto aj Mediamass, ktorý správu využil pre vydanie vymyslenej správy v jemu vlastnom štýle.

Záznam nehody, ktorú portál Primer Impacto zneužil pre hoax s Rickym Martinom (18+)

Pôvodná správa

Spevák Ricky Martin je mŕtvy. Táto správa sa aktuálne šíri celým internetom a potvrdením má byť video z hrôzostrašnej nehody. Informáciu priniesol web Primer Impacto, ktorý zverejnil aj video z nehody. „Multiplatinový umelec Enrique Martin Morales známy ako Ricky Martin bol zabitý počas jazdy na jeho kabriolete BMW na diaľnici v Los Angeles,“ napísal portál. K nehode malo dôjsť na Nový rok. O spevákovi sa vyjadruje v minulom čase, je však jediný, kto správu priniesol. Podľa portálu bol spevák identifikovaný a vyhlásený za mŕtveho na mieste nehody.

Súčasťou videa okrem hroznej nehody, počas ktorej mal spevák po náraze vyletieť z auta, je aj vyhlásenie seržanta. Ten hovorí, že k nehode došlo po tom, čo spevák v BMW prešiel cez kopec, kde v tesnej blízkosti zbadal pomaly idúce auto. Pri snahe vyhnúť sa mu narazil do zvodidiel.

AKTUALIZÁCIA: Portál Mediamass.net dementoval tieto správy. Píše, že správa bola definitívne vyvrátená a spevák žije. „Pripojil sa na dlhý zoznam celebrít, ktorí sa stali obeťami podvodu. Je stále živý a zdravý, neverte tomu, čo sa deje na internete,“ vyjadrili sa podľa portálu zástupcovia speváka. Zároveň však portál pripája v rámci článku odkaz, v ktorom vysvetľuje, že články, ktoré prináša, sú ironické a satirické. „Sme médium, ktoré sa so satirou, humorom a nadhľadom vysmieva zo súčasnej masovej produkcie a masovej konzumácie, ktorú pozorujeme,“ píše web. Upozorňuje, že článok dementujúci smrť Rickyho Martina môže byť falošný.

Na Twitteri aj Facebooku doteraz stovky fanúšikov speváka vyjadrujú rodine úprimnú sústrasť, mnoho ďalších fanúšikov stále netuší, či je alebo nie je správa pravdou. Twitter má tiež veľkú pohotovosť, nakoľko množstvo užívateľov zdieľa častokrát priam nechutné zábery  z miesta údajnej nehody speváka, pričom správcovia sociálnej siete ich pohotovo mažú.

Video, ktoré zverejnil portál Primer Impacto. Len od 18 rokov.

Čítať viac...
Nahor