Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

AKTUÁLNE: Borovský reaguje na zmeny! Ako komentuje príchod Markizákov či účasť Sklovskej v X Factore?

Generálny riaditeľ Joj, František Borovský, opäť raz reaguje na mediálny šum okolo jeho televízie. Tento raz sa oň postaral skutočne výraznými krokmi, keď k sebe pretiahol hneď niekoľko tvárí konkurencie či predstavil kontroverznú zostavu jarnej speváckej šou X Factor.

Borovský sa vyjadril hneď k niekoľkým zmenám. Svojsky zareagoval napríklad na príchod Vila Rozborila, pričom sa vyjadril aj ku špekuláciám ohľadom nezhôd medzi ním a moderátorom. Čoraz viac sa totiž začína hovoriť o Rozborilovej neochote moderovať projekt Test národov, čím si mal generálneho z Koliby pohnevať. „Rozumiem, že pár ľuďom (odhad cca 2-5) v Bratislave, nevonia, že Vilo prešiel k nám. To však neznamená, že to je zelená pre nezmysly typu „ako si Vilo robí čo chce“ a podobne. Máme jasné dohody, čo bude Vilo moderovať, no nie je dôvod o tom hovoriť 31.januára,“ reaguje Borovský.

Borovský sa dotkol aj mimoriadne kontroverznému predstavovaniu poroty X Factoru, do ktorej zasadne aj slovenská speváčka Sisa Lelkes Sklovská. Jej účasť v porote speváckej šou si dokonca vyžiadala reakciu na oficiálnom webe Joj, kde jej pozíciu televízia spolu so speváčkou obhajovala. „Som pripravená zverenej skupine odovzdať absolútne maximum skúsenosti a pripravená na akékoľvek reakcie, či už pozitívne alebo negatívne,“ reagovala Sklovská. Borovský sa ku kritike postavil so sarkazmom: „Oslovili sme Simona, LA Reida, Demi Lovato, predstavte si, že im vadila veľkosť krajiny a honorár za účinkovanie. Štvrtého do poroty sme skúsili nemenovaného pána z jedného českého bulvárneho webu, ale keďže nevedel dokladovať, že nie členom zoskupenia Vesmirni lidé, tak sme to nechali tak.“

Jojkársky riaditeľ sa pristavil aj pri najnovšej novinke, prestupu Marianny Ďurianovej. „Možno niekedy stačí hľadať odpovede v otázkach či môže mať niekto nárok na zmenu zamestnania po viac ako 14 rokoch a potom sú tie odpovede celkom jednoduché,“ odkázal verejnosti. Podľa potvrdených informácií sa bude Ďurianová očakávane objavovať v najlukratívnejšom vysielacom čase.

Borovský sa zároveň poďakoval aktuálnym zamestnancom televízie a všeobecne obhájil kroky z uplynulých dní. „V JOJke máme mimoriadne šikovných ľudí, odovzdávajú pre našu televíziu maximum a patrí im veľké ĎAKUJEM. Chceme však prinášať vždy niečo nové a je celkom bežné v televíznom svete, že skúsite osloviť aj profesionálov z konkurencie či stavíte na nové tváre. My sme urobili tento týždeň jedno aj druhé. Zároveň však nikto nelezie nikomu, ako sa hovorí, do kapusty,“ uzavrel.

Okrem Ďurianovej či Rozborila do Joj z Markízy prestúpil aj Pavel Bruchala, ktorý by mal dostať publicistickú reláciu vysielanú naživo. S Bruchalom prešlo ku trhovej dvojke aj niekoľko redaktorov Reflexu, ktorý prešiel od jarnej sezóny 2014 najväčšími zmenami v histórii.

Čítať viac...
Nahor