Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Aktuality.sk sa sťahujú do Bratislavy, ponúkajú desiatky voľných miest

Spravodajský portál Aktuality.sk sa takmer po desiatich rokoch na slovenskom mediálnom trhu rozhodol pre strategický krok – presunutie redakcie zo Žiliny do Bratislavy a rozšírenie tímu. Šéfredaktorom naďalej ostáva Peter Bárdy, ktorý túto pozíciu zastáva už 6 rokov.

Spravodajský portál Aktuality.sk expanduje do Bratislavy a sem chce presunúť svoje redakčné činnosti, pričom tak vytvorí 25 pracovných miest v oblasti žurnalistiky. Nová rozšírená redakcia portálu Aktuality.sk bude naplno fungovať od februára 2015.

„Kvalitná žurnalistika si vyžaduje skúsených reportérov, cestujúcich na miesta, z ktorých prichádzajú správy, prinášali svedectvo, nachádzali zdroje, overovali informácie… Pritom im budú pomáhať redaktori zabezpečujúci vysoký štandard. A to jednoznačne vyžaduje plnohodnotný ľudský kapitál, ktorý hľadáme a chceme osloviť,“ vysvetľuje Peter Bárdy, šéfredaktor spravodajského portálu Aktuality.sk.

V súčasnosti ponúkajú Aktuality.sk online spravodajstvo. S novou redakciou v Bratislave chce portál ponúkať čitateľom viac kvalitného a exkluzívneho obsahu.

Milan Dubec, zakladateľ a CEO spoločnosti Azet.sk a zároveň dočasne poverený spoluvedením vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, dopĺňa: „Za takmer desať rokov sme z portálu Aktuality.sk vytvorili sledovaný spravodajský web. Ambíciou portálu nie je len vytváranie kvalitatívneho zázemia pre našich redaktorov, a cez nich prilákať a udržať si čitateľov. Plánujeme investovať do kvalitnej žurnalistiky a z Aktuality.sk chceme vytvoriť pevnú mienkotvornú a nezávislú autoritu v online spravodajstve.“

Aktuality.sk, ako súčasť produktového portfólia internetového portálu Azet.sk, vznikli v roku 2005, momentálne dosahujú do 2 miliónov unikátnych návštevníkov, a začlenili sa tak k vedúcim spravodajským portálom. V súčasnosti do neho prispievajú známe tváre slovenskej internetovej publicistiky ako Eduard Chmelár, Richard Sulík, katolícky kňaz a niekdajší investigatívny novinár Karol Lovaš, dlhoročný komentátor Aktuality.sk Lukáš Krivošik, analytici rešpektovaných ekonomicko-spoločenských inštitúcií a mnoho iných osobností ekonomického, spoločenského a politického prostredia.

Čítať viac...
Nahor