Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Ako vyzeral program Geissenovcov na Slovensku? Všetko, čo prinesie päť špeciálnych častí reality šou!

Veľký prehľad všetkých piatich slovenských epizód reality šou Geissenovci, v ktorých precestovali krajinu od západu na východ.

Jeden celý rok ubehol odkedy nemecký milionársky pár Geissenovci spoločne s dvomi dcérami absolvoval svoju vôbec prvú návštevu Slovenska.

Z pozvania vtedajšieho ministra Richarda Sulíka na výstave Expo v Dubaji sa zrodila nakoniec 7-dňová návšteva, z ktorej nemecký štáb vyrobil rekordných 5 epizód reality šou. Na začiatku sa hovorilo o jednej či maximálne dvoch častiach.

Hlavným cieľom návštevy sa mala stať propagácia Slovenska, no špeciálne epizódy Geissenovcom sa novým bedekrom po našej krajine nestanú.

Ako to už pri reality šou býva, jej prvoradou úlohou je divákov zabaviť a počas celého výletu bude primárnym prostriedkom predstavovania rôznych kútov Slovenska atraktívny dej a aj kontroverzia.

Geissenovci precestovali Slovensko začiatkom mája minulého roka.

Už počas ich cesty sa im dostalo mimoriadnej mediálnej pozornosti, ktorá pokračovala aj následne už v politickej rovine, keď sa využívala na spochybnenie práce bývalého ministra Sulíka. Mediálne titulky sa naplno rozbehli opäť vo februári tohto roka, kedy portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o nasadení slovenských epizód na nemecké obrazovky, pričom o tri mesiace neskôr si ich už budú môcť pozrieť aj slovenskí diváci.

Joj odvysiela špeciál Geissenovci zo Slovenska v priebehu troch týždňov, a to rovno v prime-time. Štartuje v stredu 3. mája o 20:35 a pokračovať bude do 17. mája.

O čom budú slovenské časti?

Geissenovci začínajú svoje cestovanie po Slovensku v západnej časti krajiny.

V prvej epizóde prilietajú na pozvanie vtedajšieho ministra hospodárstva Richarda Sulíka do Bratislavy, kde ich čaká prehliadka historického centra, návšteva Bratislavského hradu aj Národnej rady SR.

Výlet pokračuje prehliadkou Devína, kde na rodinu čakajú zástupy novinárov aj fanúšikov. S tými sa stretávajú od začiatku ich cestovania po Slovensku, pričom zažívajú ošiaľ, aký inde nezažili.

Zvedaví Slováci si Geissenovcov nájdu aj v druhej epizóde.

Rodina si to namieri na Slovakia Ring, kde ich privíta automobilový pretekár Štefan Rosina. Adrenalínových zážitkov však počas svojej cesty zažijú hneď niekoľko – napríklad v Šamoríne, kde si nadšená Carmen nenechá ujsť jazdecké preteky v tréningovom centre. O zábavu bude mať postarané aj Robert, ktorý nasadne do špeciálneho vodíkového autobusu.

V tretej epizóde na Geissenovcov čaká ochutnávka vín v najväčšej vinotéke v strednej Európe.

Manželskému páru degustácia zachutí a po chvíli prestanú rátať vzorky, ktoré ich na druhý deň budú stáť bolenie hlavy. Po chvíli sa však vyberú do múzea historických áut a neodolajú jazde v historických vozoch. Opäť si to namieria do vinárstva, kde na nich čaká najlepšie červené víno na Slovensku. Víno tak nadchne Roberta, že si ho nakúpi aj domov na rodinné oslavy.

Úlohou návštevy milionárskeho páru na Slovensku bola propagácia krajiny a tak nemohol vyhnúť návšteve hôr a historických miest. Namieril si to napríklad do Banskej Štiavnice, ktorú mal možnosť spoznať ešte pred tohtoročným ničivým požiarom. Celej rodine podala historickú prednášku miestna starostka, o ktorú však nejavili priveľký záujem Shania a Davina. Carmen bola, naopak, miestnou históriou nadšená.

Riaditeľ Slovenskej pošty neskôr venoval Geissenovcom špeciálnu sériu poštových známok s ich portrétmi. Mladé dievčatá ostali prekvapené, kto ešte píše v dnešnej dobe listy. Takúto aktivitu považujú za neekologickú.

Štvrtá epizóda sa začína pokusom o exkurziu do banských štôlní.

Držiteľa kľúčov však mimo otváracích hodín nedokáže zohnať ani minister Sulík. Náhradný program však poteší Carmen – delegácia sa vyberie na návštevu múzea lásky, venovaného Maríne, Sládkovičovi a najdlhšiemu ľúbostnému listu na svete v podobe básne. Každý z Geissenovcov si z tohto príbehu nenaplnenej lásky odnesie vlastné ponaučenie. Taká Davina sa dostane na stopu prízraku múzea.

Rodina sa pozrie aj do Banky lásky, kde Geissenovci dostanú vlastný priečinok. Na pamiatku svojej lásky doňho umiestnia reklamný predmet – značkový prívesok Roberto Geissini. Carmen a Robert sa nechajú zmerať aj barometrom lásky, no výsledok nie je zrovna vynikajúci.

Kým si rodina nakrúca príspevky na Tik Tok, dorazí do wellnessového hotela. Nadšené dievčatá sa nevedia dočkať masáže a ďalších relaxačných procedúr, no ich program dopadne inak. Carmen absolvuje kompletný liečebný program aj so zdravotnou prehliadkou, na ktorú pošle aj neochotného Roberta. Ten prejaví iba vlažný záujem o pitnú kúru, dokým nezistí, že sa pije iba voda.

Deň rodina zakončí posedením pri jazierku s požičovňou člnov. Róbert motivuje dievčatá k pretekom vo veslovaní pomerne slušnou prémiou pre víťazku. Svoje dcéry nakoniec donúti vydať sa na vodu, pričom ho to nevyšlo ani draho.

Po relaxačných procedúrach v kúpeľoch začína rodina poslednú piatu epizódu veľkým deväťchodovým menu vyskladaného zo slovenských špecialít.

V zábavnom rezorte na Liptove Carmen, Shania a Davina absolvujú poslednú adrenalínovú aktivitu a splnia si sen o lietaní vo veternom tuneli. Po krátkom presune helikoptérou zavítajú do Nízkych Tatier, kde zistia, či sa v niekom z nich neskrýva golfový talent. Týždeň na Slovensku milionári spečatia večerou so svojím hostiteľom Richardom Sulíkom pod Tatrami.

 

Čítať viac...
Nahor