Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ako prví: Joj štartuje kampaň na ťažiskovú novinku ZOO! Pozrite si exkluzívne prvé upútavky (doplnené)

Televízna dvojka predstavila seriál novinárom, v polovici decembra začína s kampaňou.

Nový veľký seriál Joj sa približne mesiac pred štartom začne predstavovať divákom. Televízia dnes večer, v pondelok 14. decembra, spúšťa teasre na seriálovú novinku, ktorá bude jedným z highlightov jej jarnej štruktúry.

Televízia stavia teasre na hlavných tvárach seriálu, v dvojici prvých spotov sa predstavia Táňa Pauhofová a Ján Koleník spoločne so zvieracími hrdinami. Úvodných teasrov je celkovo viac, objavujú sa v nich aj Alena Ďuránová či Andy Hryc. Upútavky spája okrem grafiky aj sprievodná hudba, a to úryvok z titulnej piesne k ZOO, ktorú naspieval Adam Ďurica. Televízia už priamo v teasroch prezrádza názov seriálu, pri Divokých koňoch tak urobila až v druhej fáze teasingovej kampane. Prvé spoty k ZOO nájdete na konci článku.

S upútavkami na ZOO prichádza Joj neskôr ako na Divoké kone. Tie začala promovať od konca novembra. Seriál však štartoval hneď na začiatku roka 2015, konkrétne 5. januára, ZOO by sa mala prvou časťou uviesť pravdepodobne až v ďalšom januárovom týždni.

ZOO bude patriť hlavný vysielací čas od 20:35 trikrát do týždňa. Aktuálne sa ráta s netradičným nastavením v pondelky, utorky a stredy. Vo štvrtok by v prípade úspešného štartu mohli pokračovať Naši, na piatky je naplánovaná druhá séria českých Vinárov.

Oficiálne logo seriálu
zoo logo

Nový denný seriál Joj chce dať okrem rodinného charakteru a nového prostredia zoologickej záhrady väčší dôraz na komediálne prvky, čím sa kedysi vyznačoval z denných seriálov Panelák. Zároveň prinesie ľahkú kriminálnu zápletku. Tieto tri linky – rodinná, komediálna a kriminálna, sa majú krížiť, čím televízia sľubuje, že zo Zoo nebude telenovela a krimi linka nevyznie “príliš mafiánsky”.

“Hlavnými postavami sú dobrodruh Peter a zoologička Dominika, na prvý pohľad úplne rozdielne povahy. Peter je energický, akčný, no smĺkvou povahou, ktoré drsná Afrika naučila byť vynaliezavým slovenským MacGyverom. Dominika je ako vedkyňa príliš racionálna, puntičkárska a analytická, vyhýba sa dobrodružstvám a akémukoľvek riziku. Medzi Dominikou a Petrom vzniká plno komických nedorozumení, slovných výmen či malých podrazov v práci, ale zároveň silné erotické a ľúbostné napätie,” píše televízia. Krimi linka seriálu otvára tému nelegálneho obchodu so zvieratami, o komické momenty sa má postarať viacgeneračná rodina hlavného hrdinu a zamestnanci ZOO. Tvorcovia tiež  do deja zakomponujú aj hlavného zvieracieho hrdinu – opičku Miša.

Známe sú aj viaceré mená, ktoré si v seriáli zahrajú. Televízia doň zlákala Zuzanu Šebovú, ktorá by mohla byť práve súčasťou komediálnej linky v ZOO. Potvrdení sú už tiež František Kovár, Juraj Hrčka, Pavel Šimun, Tomáš Hanák, Kveta Stažanová, Zuzana Tlučková, Milan Bahúl, Dominika Richterová, Přemek Boublík, Marián Slovák, Andy Hryc, Oldo Hlaváček, Jozef Vajda či tváre Divokých koní Alena Ďuránová, Marko Igonda alebo Csongor Kassai. Hlavné postavy stvárnia spomínaná Táňa Pauhofová a Ján Koleník.

Prvé teasre seriálu ZOO

Čítať viac...
Nahor