Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ako dopadne návrat Paneláku? Hlasujete v ankete

Panelák zaujme miesto po úspešných Prázdninách.

Jeden z najúspešnejších projektov a najväčších značiek Joj je späť. Televízia po tom, čo na jar 2015 oznámila ukončenie Paneláku po vyše siedmich rokoch, opäť rozbehla jeho výrobu a s novými časťami prichádza v novom nastavení a novými očakávaniami.

Panelák začal strácať divákov po nástupe Búrlivého vína, s poslednou sériou ho už televízia vysunula do neskoršieho času na 22:00. Po takmer dvojročnom oddychu však televízia verí v zlepšenie jeho kondície a vracia ho do najhlavnejšieho času na 20:35. Seriál však už viac nebude „denný“, do týždňa ponúkne len epizódy, pričom obe odvysiela v rovnaký deň, v stredajšom prime-time.

V novom Paneláku nebudú pokračovať linky viacerých postáv z posledných sérií, iné zas pôjdu do úzadia a budú sa odohrávať skôr na pozadí. Tvorcovia podľa vlastných slov vyčerpali pri viacerých postavách dejové linky a do seriálu tak nastupujú nové tváre.

Ako dopadne štart nového Paneláku?

Napodobní čísla Prázdnin (rating okolo 10 %)
Odštartuje na úrovni okolo 8 – 9 ratingov
Prehrá s Chart Show
Pôjde skôr k siedmim ratingom

QuizMaker

O čom budú prvé epizódy Paneláku
Návrat (1)
V Ivaninej domácnosti sa ako veľká voda po rokoch zjaví svokra Jarmila Švehlová. Prichádza s ponukou, ktorú Ivana nemá šancu odmietnuť. Do paneláku pribudli noví obyvatelia – čerstvý penzista Igor Molnár s manželkou Olinkou. Do Maslákovho bytu prichádza záhadný a nedostupný Tomy. Má sa postarať o malú Paulu, ktorú tu ukrývajú, pretože je v ohrození života. V bare stále obsluhuje Angie s Imrom. Stereotyp im nabúra nová zubárka Timea Kiršner, ktorá ordinuje oproti. Ani tá nezmení rozhodnutie Angie predať bar. Osadenstvo dopĺňajú Ingrid a Julo Prieložní. Ich manželstvo bude vystavené skúške, Ingrid podozrieva Jula z nevery. Zostavu uzatvára sesterské duo Danka a Janka, ktoré potrebujú ďalšiu spolubývajúcu, aby utiahli náklady na bývanie.

Prekvapenie (2)
K sestrám Danke a Janke sa nasťahovala nová podnájomníčka Lea, ktorá ich hneď premenuje na Pamelu a Bridget. Ingrid trvá na stretnutí s údajnou milenkou svojho manžela a žiada od neho priznanie k nevere. Julo všetko popiera. Bar má nového majiteľa Jarmilu Švehlovú, ktorá s ľahkosťou dáva Imrovi aj Angie výpoveď. Ivane sa to ani trochu nepáči, ale nemôže s tým nič urobiť. Timea je nielen dobrá zubárka, ale aj ukecaná a mimoriadne vtipná osoba, ktorá má samých prominentných klientov. Tomy musel prijať nový job, no má s ním veľké problémy. Dôchodca Igor si splní svoj chlapčenský sen a Ingrid sa tiež splní prianie – objaví sa u nich údajná milenka jej manžela.

Sen (3)
Príchod Julovej milenky spôsobí v domácnosti ďalší veľký konflikt. Tomy našiel Paulu, no nenašiel spôsob, ako by sa mohli trochu viac zblížiť. Olinka má problém so splneným snom svojho manžela. Julo nemá odvahu priznať sa dcére, čo presne mal so svojou milenkou, a prečo mama tak vyvádza. Ivana sa odmieta zapojiť do práce v bare a je v neustálom konflikte s Jarmilou. Lea sa snaží zbaliť Tomyho, ale ten si od každého drží odstup. Sestry sa nezhodujú na odchode Lei, ktorá problém vyrieši tak, že im zaplatí podnájom na tri mesiace dopredu, aby sa jej nemohli zbaviť. Tomy odmieta ďalej strážiť Paulu. Leu hľadá bývalý frajer a Igora polícia. Oboje vyzerá na poriadny problém. Jarmila chce dočasne bývať u Ivany, Terezka je nadšená, Ivana zhrozená.

Víťaz a porazený (4)
Lein bývalý priateľ je agresívny, no veľmi sa mu to neoplatí. Terezka ponúkne Jarmile svoju posteľ, Ivana z toho nie je nadšená. Policajt neprišiel Igora zadržať, ale vyriešiť situáciu. Tomy ochráni Leu pred útokom jej expriateľa a Paule sa stratí pes Leo. Sestry hľadajú riešenie, čo s Leou, peniazmi aj s nájdeným psom, ktorého Lea priniesla. Lea si myslí, že Tomy je gej. Adamovi sa zhoršil prospech v škole a Inge z toho obviňuje Jula a jeho zálety. Julo požiada o vzťahové rady priateľa Michala Bajzu, ktorý sa stretol s ním aj s Miškou. Jarmila má nový názov aj koncept baru. Jedna zo sestier sa vracia domov s monoklom pod okom. Julo oklame manželku, že sa rozišiel s milenkou, no keď ho Inge odhalí, prvý raz vysloví slovo rozvod.

 

Čítať viac...
Nahor