Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ako by dopadol priamy súboj Talentu a Superstar? V reprízach je to jednoznačné! (analýza)

Talentové programy sa vyhli vďaka podmienke ich licencora priamemu kontaktu, objavili sa však proti sebe v reprízach.

Spoločnosť FremantleMedia ešte pred štartom Česko Slovensko má talent a Superstar rozhodla, že nechce, aby tieto dva jej produkty stáli v jesennej štruktúre proti sebe. Informoval vás o tom exkluzívne portál Mediaboom.sk. Obe šou by sa za klasických okolností vysielali podľa všetkého v nedeľu, no toto okno si nakoniec vydobyla Markíza. Rozhodnúť mohol fakt, že Superstar vyrábajú spoločne dve televízie, ktoré potrebovali nájsť jednotné nastavenie, kým Joj vyrobila piatu sériu Talentu sama.

Nakoniec však televízna dvojka môže byť so súčasnou situáciou spokojná. Aj keď sa Česko Slovensko má talent nevysiela v najsilnejšie nedele, kedy býva pri obrazovke najviac divákov, dokáže k sebe priťahovať väčšie masy ako Superstar. Zároveň talentová šou zvláda aj konkurenciu na jar najsilnejšieho projektu – seriálu Horná Dolná.

Z nepriameho súboja premiér vychádza dosiaľ ratingovo aj podielovo ako víťaz Talent, no ako by to vyzeralo, keby sa obe šou vysielali proti sebe? Odpoveď mohli čiastočne televízie hľadať v sobotnom poludní, kedy sa Talent a Superstar dvakrát vysielali súčasne.

Podľa našich informácií v oboch prípadoch zvíťazil projekt Joj. V prvú sobotu 5. septembra sa mal podiel Talentu vyšplhať na 24 %, kým Superstar mala podľa informácií z prostredia televízie uhrať share 21,2 %. Spevácka šou mala k tomu výhodu dlhšej stopáže, po skončení talentovej konkurencie rástla. Pri ďalšom súboji bol rozdiel markantnejší. Česko Slovensko má talent mal v sobotu 12. septembra v repríze vyskočiť až na 29 %, pričom súčasne vysielaná Superstar prepadnúť s podielom len 16,6 %.

Dosiaľ poslednú sobotu už Joj Talent v dôsledku hrozivých výsledkov v sobotnom accesse vysunula k podvečeru. Šou sa škrabala na priemer stanice s podielom takmer 16 %. Konkurenciu reprízovej Superstar okolo poludnia tvoril viackrát zreprízovaný strihák z česko-slovenského X Factoru. Aj ten dokázal prekvapivo spevácku šou poraziť, keď mal uhrať podiel pod 21,7 %, kým Superstar 19,7 %.

Superstar tak zatiaľ robí službu lídrovi len v premiére. Aj v tých síce dosahuje zatiaľ najhoršie výsledky vo svojej histórii, pre Markízu však ide v súčasnosti o slušný nadpriemer, keď sa drží nad 30-timi podielmi a v okolí 11 ratingov. Reprízy šou zaradila Markíza už aj na stredy po 23:00. Po prvý raz 9. septembra sa dostala pod 21 %, o týždeň na to 16. septembra už uhrala nadpriemer stanice, keď po skončení Farmára rástla a získala share nad 25 %.

Česko Slovensko má talent vystriedal po minulej jeseni šou V siedmom nebi na pozícii zatiaľ najsledovanejšieho programu Joj. V premiérach sa Talent po silnom nástupe usadil okolo 12 ratingov s podielmi okolo 33 – 34 %.

Čítať viac...
Nahor